Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai egyetem vagy Budapesti...

Óbudai egyetem vagy Budapesti műszaki egyetem mérnökinformatika?

Figyelt kérdés
Induljunk ki úgy hogy mind a kettőt megbírnám. BME papírja többet ér? Minden vélemény, tapasztalat érdekel a két helyről!

2016. dec. 17. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Akkor inkább a BME. Sokkal elismertebb az oktatás színvonala. (nehezebb is :P)
2016. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Itt elsősorban a tudás számít nem a papír. Egyetem mellett kezdj el szakmai munkát végezni. Ez a BME-n lehetetlen az első 4 félévben.

A BME-n gyakran olyan tudást adnak, ahol az elméleti háttér nem eléggé korszerű. Az informatikai képzéseknél például nem egy olyan előadást tartanak, ahol az, amiről szó van, akár már évek óta nem létezik.


Szóval a BME-n alacsony az oktatás színvonala. Úgy tanítják az anyagot, hogy ne értsd meg. Nem elmagyarázzák és rávezetnek, hanem elbonyolítják, hogy amit értettél azt se értsd meg. A BME MI-t nagyon sokan a hallgatók több, mint 50%-a nem végzi el, és 50% már az első félévben sem szerzi meg a 30 kreditet, ami 1 év csúszást jelenthet egyből.

Nem éri meg ennyit kockáztatni. Jó az ÓE, van duálisban is MI, ami nagy előny, hiszen szakmai gyakorlatra is szert teszel, amivel a kezdő papírja többet fog érni, mint a BME-sé.

Ilyenjük is van: [link]

2016. dec. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Igen, vajon miért nem végzik el? Azért, mert nehezebb elvégezni azt az egyetemet! De aki elvégzi annak a papírja sokkal értékesebb lesz.

Hidd el, ha NORMÁLISAN tanulsz, sikerülni fog. Nem csak az oktatók hibája az a sok bukás. ;)

2016. dec. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ugyanazzal a gondolattal voltam mint a második, hogy az Óbudai könnyebb, és több időm lesz +képzésekre/meg ilyesmikre amik talán értékesebbek lesznek mint a diploma. S persze kicsit félek is hogy a BME kemény dió lesz (ha bejutok).
2016. dec. 18. 08:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, erre akartam kilyukadni, hogy az oktatás színvonala nem rosszabb mint az Óbudain, sőt. :) Ha több időt szeretnél másra is fordítani akkor menj az Óbudaira. Bár csak te tudhatod, lehet képes lennél a BME-re is. Nem lehetetlen. :)
2016. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Ne legyél már ennyire naiv. Szerinted ha nehéz elvégezni az egyetemet, akkor értékesebb diplomát ad? Ha nehéz elvégezni az egyetemet, akkor több tudásod lesz? Szerinted egy BME VIK-es kettes tudás értékesebb a munkáltatóknál, mint egy Óbudais 5-ös?


Azért nehéz elvégezni mert az oktatók többsége nem tanít. Nulla a színvonal amit az idősebb oktatók produkálnak. El van avulva az ismeretük. És nem tanítanak, hanem összezavarják a hallgatókat, hülyeségeket kérdeznek a zh-kon. Nem gyakorlatias az oktatás. Akik végeznek azok közül is sokan nem a szakmában helyezkednek el, vagy a szakmához nem sok közük van mert szerencsés esetben valami főnökök lesznek. A BME VIK diplomája nem ér többet, mint bármelyik másik egyetem/főiskola MI-s vagy villanyos diplomája. Itt tart a BME VIK már. Sokkal gyakorlatiasabb, önálló munkavégzésre felkészített tudást kapsz a többi egyetemen MI-ből és villanyból. Sok felvételiző nem hiszi el ezeket, amíg nem tapasztalja saját bőrén, de akkor már késő. De most már kezdenek rájönni a hallgatók, hogy a BME VIK elfecsérelt idő, mivel máshol a jobb a képzés. Még egy kicsit a régmúlt hírnevéből tud élni a BME VIK, de ez most már szétpukkant, mint egy szappanbuborék.

2016. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, neked nagyon nagy ellenszenved van a BME-vel. Kibuktál? Az Óbudai hallgatója vagy? Nem vettek fel?

Azzal pedig a kérdező nem fog sokra menni, ha te így látod ő is így lássa? :D


Én egyik egyetemet se tudom így lehúzni. Ezért is írtam azt amit írtam. Mindkettővel volt személyes tapasztalatom, én így látom. BME Magyarország legjobb műszaki iskolája, ha tetszik ha nem. (persze az Óbudai sem rossz) Majd a kérdező eldönti, hogy melyiket válassza és a tudásához mérten fog dönteni.

2016. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem buktam ki, de ha újra kezdenék elkerülném a BME VIK-et, mert egy lufi. Csak tényeket mondok, ezt nyilván te is tudod, ha VIK-es voltál.


Lehet, hogy a BME az ország legjobb műszaki iskolája, de nem a VIK a legjobb villanyos és infós kar az biztos.

2016. dec. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!