Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme egyetemi nappali...

Van értelme egyetemi nappali tagozatra jelentkezni 25 éves kor felett?

Figyelt kérdés

A kategória kérdéseit olvasgatva, több helyen is találkoztam olyan kommentekkel, ahol érettebb (tehát nem 18-23 éves korosztály) írt arról, hogy ő nappalira tagozatra jelentkezett, vagy ment át. Ezt elégé furcsának találom, mert nem tudom elképzelni, ezt miként tudják megoldani.

Nem néznek rájuk furcsa szemmel a munkaadók? Nem jelent óriási hátrányt azt, hogy ők addig egy percet sem dolgoznak? Találnak állást így is?

Vagy be se járnak az óráikra, és ezt az oktatók elnézik nekik? Mert másként lehetetlen, hogy mindezek mellett dolgozzanak is.

Azért is érdekel a kérdésre a válasz, mert mostanában én is továbbtanuláson gondolkodom, és szeretném tudni, milyen lehetőségeim vannak.



2016. dec. 18. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ki nézne rád furcsa szemmel? Nem 30 fős osztályok vannak akikkel egész nap együtt vagy, vannak 400 fős előadótermek, ahol még 70 éves se nagyon tűnne fel. Nem foglalkozik vele senki, hogy hány éves vagy. Te se fogsz foglalkozni mással, nem lesz rá időd se. Nyugodtan menjél nappalira, ha megengedik a lehetőségeid.
2016. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ahová én járok, töri szakon az egyik hallgató 34 éves.
2016. dec. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Nem nagyon van
2016. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Én 25 vagyok, nem dolgozok mellette. Kapok ösztöndíjakat, azokból fizetem minden szükségletem, a szüleim meg annyival segítenek, hogy nem kell a lakhatásért fizetnem náluk. Diákmunkára meg 18 évesen is el lehet már menni. Az én csoportomban alig van 18 éves hallgató. Sőt 35 éves, 2 gyerekes anya is van, aki mellette rendesen dolgozik (és bejár nappal). Igaz utóbbi nehéz, de meg lehet oldani.
2016. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
73%
Nálunk a legtöbb hallgató nem érettségi után jött. Rávárt egy-két vagy több évet, és még rám néztek furcsa szemmel amikor tavaly bemutatkozásnál mondtam hogy én idén érettségiztem. Nem para senki nem törődik vele hány éves vagy, mindenkinek megvan már a maga baja. Bejársz (legalábbis a katalógusos órákra), jegyzetelsz, tanulsz, és igyekszel átvergődni a vizsgákon.
2016. dec. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%

En 25 evesen kezdtem el az egstemet nappali kepzesen, majd utana levelezon szeretem meg a masoddiplomamat, 30 voltam, mire elkezdtem. Nincs ebben semmi ciki. Megcsuszott az eletem. Sokakkal elofordul.

Exem levelezon kezdte az egyetemet 26 evesen. Hugom csoportjaba pl. egy 44 eves pasi jar.

2016. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!