Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegeden a gazdasági mesterkép...

Szegeden a gazdasági mesterképzésekre miért 80-90 a ponthatár, a Corvinuson meg 50-60?

Figyelt kérdés
Ha jól néztem a ponthatár az 100, ami 45 oklevél minősítés, 45 szakmai és motivációs beszélgetés és 10 többletpontból tevődik össze. Szegeden volt 91 pont is, magyarul ha valakinek hibátlan az oklevele és maximális a beszélgetése, akkor is le tud maradni egy mesterről??? Valamint miért nem indul nappalin önköltséges, miért levelezőn? Aki részt vett már gazdasági mester jelentkezéssel, legyen szíves írjon róla :D

2016. dec. 19. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem részt rajta, de mindig a felvehető jelentkezők száma és pontszáma határozza meg a felvételi ponthatárokat. Nem lehet, hogy csak pár hely van ezen a mesterképzésen, amíg a Corvinoson meg viszonylag sok?
2016. dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De, nyilván tobb a hely a Corvinuson, hiszen a fővárosban van. De az, hogy 80 meg tobb, mint 90 a ponthatár vidéken? Magyarul hiaba maximális, pluszpont nelkul esélye sincsen? Ez az oktatás színvonala miatt van? Szegeden kimagaslóan magasabbak a gazdasági mesterkepzes ponthatarai, mint Budapesten, Debrecenben vagy az országban máshol. Ez miert van?
2016. dec. 19. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Azért, mert a jelentkezők pontszáma szabja meg. Tehát, akármilyen minőségű a képzés, ha felvehetsz három embert, és az első három jelentkező (akik mondjuk első helyen is jelöltek, tehát az abszolút rangsorban) közül a harmadik, tehát az utolsó ember pontszáma, akit felvehetnek, 91, akkor az lesz a ponthatár. Erre egy kis létszámú képzésen nagyobb az esély, mint valahova, ahova sokkal több embert felvehetnek, így függ össze.

Pl gyakran a "hagyományos" felvételiben valamilyen furcsa párosítású osztatlan szak szokott elől lenni, valamikor pl matek-spanyol volt, mert oda csak egy embert vesznek fel, és ha a legjobb jelentkező pontszáma 480, akkor ennyi lesz a ponthatár.

2016. dec. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen nehezebb bekerülni Szegedre (bár lehet)


Ahány kar, annyi féle pontszámítás, annyi féle pontozási rendszer, ezt már nem lehet így kiszámolni, mint az alapképzéses felvételinél.


Szegeden könnyű annyi pontot szerezni, van olyan választási lehetőség, hogy a motivációs beszélgetést duplázza + 10 többletpont, ezeken a motivációs beszélgetéseken max ponthoz közeli pontokat adnak mindenkinek, az a cél, hogy legyen fejpénz, legyen diák.


Bce-n máshogy számítja a pontot, lehet, hogy abban a rendszerben nehéz lenne 90 pontot szerezni, viszont ezt az 50-60-at nem nagy szám.

2016. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom. Amikor azt mondtam h a képzés miatt, akkor mem magára a képzésre gondoltam, hanem arra s folyamatra, h nyilván többen (koztok a jók) akarnak odamenni, hiszen a képzés kimagasló, ezert a ponthatár magasabb, mint bárhol máshol.


Utolsó! En a felvin neztem a pontszámítást, de akkor rákérdezek a TO-n.

2016. dec. 19. 18:18
 6/6 anonim válasza:
81%
Teljesen máshogy számolják a pontokat, más a felvételi, a tesztek, a felvételi elbeszélgetés...
2016. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!