Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Politológia és alkalmazott...

Politológia és alkalmazott közgazdaságtan együtt?

Figyelt kérdés

Ami valójában a kérdésem lenne, hogy mennyire versenyképes, az ezzel a két alapképzéssel megszerzett tudás. El tudnék-e helyezkedni a versenyszférában, vagy esetleg az állami szektorban? Ha igen, milyen fizetésekre számíthatok?


Azon is gondolkodtam, hogy politológia után jogra mennék. Az mennyire lenne jó ötlet? Versenyképes az így megszerzett tudás ma Magyarországon? (Nem szeretnék hosszútávon külföldre tervezni.)


(((Mindenképpen politológiával kezdenék (az ELTE-n). Nagyon érdekel a politikatörténet, a politikatudomány, és a történelem. Végzős gimnazista vagyok.Matematika fakultációra járok. E mellet az emelt történelem érettségire önállóan készülök. Tanulmányi eredményem színjeles.)))



2016. dec. 21. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Hasonlóan végeztem én is politológia majd közgazdaságtan . Eléggé versenyképes, még le se diplomáztam már volt versenyszférás állásom. A jogot én hanyagolnám Közgáz sokkal hasznosabb. A poli meg tökéletes kiegészítés, de inkább BCE mint ELTE ha közgazt is akarsz mellette végezni. És inkább ELTE politológiara menj ha jogot akarsz végezni. A két politológia szak kisse eltér egymástól. Ha valamire kiváncsi vagy kérdezz nyugodtan
2016. dec. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!