Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Montessori vs. Waldorf?...

Montessori vs. Waldorf? Melyik a jobb, miben mások?

Figyelt kérdés
A Waldorf szép kis tájékoztatót ad a pedagógiai módszeréről, de a Montessoriról nem találtam túl sok információt.

2016. dec. 23. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Normális iskola, ahol nem ássák el a gyerek jövőjét.
2016. dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon hasznos volt, mondhatom :)
2016. dec. 23. 22:20
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
Igen, hasznosabb mint gondolnád, mert tapasztalat. Ne szúrj ki a gyerekeddel. Szépek és jók ezek az iskolák, de addig csak kárt csinálnak, míg nem találják ki hozzájuk a waldorfos és montessoris egyetemeket és munkahelyeket, mert ha kikerülnek a burokból, hatalmas pofonok fogják érni a való életben. Tudok konkrét példákat is hozni.
2016. dec. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
3as: ez mind szép és jó lenne, ha az államiból csupa életképes, okos, ügyes, talpraesett, életre nevelt gyerek jönne ki. Míg a Waldorf pedagógiánál látom és tapasztalatom az életre nevelést, az államinál a birkásítást, butítást, megnyomorítást látom. A pofonokat mindenki megkapja az életben, csak nem mindegy, hogy 6-8-10-12 évesen, vagy 18-20-22. Aki a Waldorfot választja annyit tesz, hogy akkor küldi pofonokért a gyerekét, amikor az fel is készült rá lelkileg.
2016. dec. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

4es, hát én nem pont ezt látom ismerőseimen. Mindennek nevezném őket, csak felkészültnek nem. Volt egy osztálytársam, waldorf általánosba járt, gimibe pedig hozzánk, közepesen erős gimibe. Képtelen volt beilleszkedni, nem értette, hogy miért kap egyest ha nem készíti el a házi feladatát, vagy odafigyelés helyett miért baj, ha a füzetbe rajzolgat, mikor az adott témáról rajzol. Már félévkor is bukott három tárgyból, év végén pótvizsgázott kettőből.


Harmadikig eljutott, aztán nem bírta tovább, annyi negatív élmény érte, hogy egy életre megutálta a tanulást. Most, 10 év elteltével is csak 8 általánosa van, de még normális munkahelye nem volt fél évnél tovább. Pedig amúgy kedves, aranyos lány. És ő nem egyedi eset, mástól is hallottam már ugyen ezeket, hogy waldorfból nem tudtak beintegrálódni az átlagos állami oktatásba.

2016. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 vurugya béla ***** válasza:
95%
Államiban, egyháziban és Waldorfban is tanítottam. Montessoriról nincs ismeretem. A Waldorf azoknak a gyerekeknek jó, akik tényleg akarnak valamit, akár olyat is, ami nem támogatott dolog (pl. egy waldorfos srácnak megcsinálták, hogy bűvészetet tanulhasson -rendesen órái voltak meg jegyet kapott belőle). De aki semmit nem akar, annak remek hely, hogy ne kelljen tanulnia sok éven át szinte semmit. Volt, hogy valakinek a matek epochazáró dolgozata nem akart sikerülni harmadikra sem, kapott egy negyedik lehetőséget is és akkor már hazavihette megírni a dolgozatot...
2016. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

5-s: a kiragadott példád egy 14 éves gyerekről szól, aki megszakította a waldorfos tanulmányait. Én nem erről beszéltem.


Amúgy igaz, aki nem akar semmit, annak jó lehetőség elkallódni. De ez akármelyik sulira igaz. Aki nem akar tanulni, az államiban is bukik, és semmivel sem jut messzebre, mintha waldorfos lett volna.

2016. dec. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, félreértetted, nem a waldorfos tanulmányait szakította meg, hanem a normális, állami oktatásba nem tudott beilleszkedni a waldorf után, így azt hagyta ott. És igaz hogy csak két példát írtam le hirtelen, de tudnék még ha érdekel valakit.
2016. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
Meg igen, lehet felkészült a pofonokra, de a felkészülés nem fog neki munkát adni, meg nem fog kenyeret tenni sz asztalára. Nem mondom hogy rossz módszer, de míg nem találják fel a waldorfos egyetemet és munkahelyet, addig többet árt, mint használ. Tanítási gyakorlaton láttam mi megy ott.
2016. dec. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 vurugya béla ***** válasza:
85%
Sokkal több lehetőség van a komoly tanulás elkerülésére W-ban, mint az államiban. Viszont a művészetek, a humán dolgok iránt fogékonyak lettek a gyerekek, 'igazibb egyéniségek' (pl. divatkerülők :) és általában kreatívabbak az államisoknál. Bocs, de ezek általános tapasztalatok, 3 éven át voltam W-s tanár.
2016. dec. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!