Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy Károli pszichológia...

ELTE vagy Károli pszichológia szak?

Figyelt kérdés
Miért?

2016. dec. 23. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
14%

ELTE


Idézem egy másik kérdésre adott válaszomból:


"Ez a kérdés már rengetegszer felmerült és sokféleképpen megválaszolásra került, elhangzottak érvek minden választási lehetőség mellett és ellen, személyeskedő viták is olvashatók.


Az én álláspontom szerint az ELTE kimagaslóan a legjobb ezen a téren.


Más kollégák más véleményen vannak, nyilván attól is függően, hogy hol végeztek.


Ami objektíven leszűrhető, hogy az ELTE adja az elméletileg leginkább megalapozott, a nemzetközi tudományos eredményeket legjobban követő képzést. Az ELTE oktatóinak a legmagasabb a tudományos teljesítménye (publikációk, idézettségek). És csak az ELTE rendelkezik egyedül a három intézmény közül önálló akkreditált pszichológiai doktori iskolával, vagyis itt vannak meg a legmagasabb szintű oktatás személyi feltételei (legalább 7 MAB által akkreditálható törzstag többek között).


A két egyházi intézmény mellett érvelők általában a Károli és a Pázmány gyakorlatiasabb jellegét hozzák fel érvként, az alacsonyabb tudományos háttér ellensúlyozására. Vagyis, hogy ott nem annyira az elméleti alapozáson és a tudományos kutatáson van a hangsúly, hanem a már régóta ismert hagyományos pszichológiai tudás gyakorlati alkalmazásán.


Így ők azt mondják, hogy aki nem nemzetközi tudományos karrierre vágyik, hanem a magyar gazdasági-társadalmi élet mindennapjaiban kíván pszichológusként gyakorlati feladatokat megoldani, az jobban jár a két egyházi intézmény valamelyikével.


Az én véleményem ezzel szemben az, hogy egyrészt "semmi sem gyakorlatiasabb, mint egy jó elmélet" (Theodosius Dobzhansky), másrészt az én tapasztalatom szerint a "gyakorlatias jellegű képzés" egy eufemizmus a "rossz, gyenge színvonalú képzés" megjelölésére. "

2016. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az első biztos egy eltés, akit nem vettek fel a károlira


a károli a legjobb az országban, de igazából szerintem teljesen mindegy, hogy hova mész

ez ugyanaz mint az orvosinál (vagy rengeteg másik szaknál is), a debreceni a legjobb, de nincsenek olyan hatalmas különbségek

2017. jan. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%

,,a károli a legjobb az országban.."- olvasom az előttem szólónál.

Ez nem helytálló, csak nézz meg egy statisztikát. Ez a kérdés 2016 végén lett kiírva az akkori statisztika élén a Pázmány áll, utána az ELTE.

Ha még aktuális a kérdés, akkor ezt szerintem jobb ha tudod. Én jogra megyek, azon a szakon az ELTE nálam kicsukva, a 1. a Pázmány és az utolsó helyre rakom a Károlit, mert sok rosszat halottam róla, és van jobb vidéki egyetem.

Tájékozódjunk, mielőtt osztjuk az észt...

2017. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

na nehogy már egy kis pisis gimnazista ossza az észt, aki azt sem tudja, milyen egy egyetem...

mindenki, aki pszichológiára akar jelentkezni vagy oda jár az tudja, hogy a károlin a legjobb a pszichológia, és ezt úgy mondom, hogy én nem oda járok

2017. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!