Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pályaválasztás? Tudnátok...

Pályaválasztás? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Idén vagyok nyolcadikos, és ugye pályaválasztás. Van 2 iskola ami nagyon-nagyon tetszik, de nem tudok választani. Szerintetek hogyan válasszam ki hogy melyik legyen az első helyen? Lassan le kell adni, és nagyon bizonytalan vagyok :/ Hogy döntsek?

14/L



2016. dec. 28. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Írnál esetleg valamit a két iskoláról vagy hogy mi érdekel mi az előnye az egyiknek mi a másiknak?

így nehéz lesz válaszolnunk...

2016. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, írom:

Az egyik iskola az egy ici-picivel nívósabb, nehezebb bejutni. Itt van direkt emelt angol osztály, ami engem érdekelne. Az iskola nagyon szép, igényes, jók az osztálykirándulások. Akiket megkérdeztem, azok mind szerették/szeretik.

A másik:

Ez egyben általános iskola is, így családiasabb a légkör. Több program van, és ide könnyebb bejutni is, és nem akkora a híre(bár a 100-as minősítésben előrébb van mint amelyiket először említettem). Itt van uszoda, konditerem is. Itt ugyanúgy emelten lehetne tanulni a nyelveket.

Nagyjából ezeket tudtam meg a nyíltnapokról. Remélem így már tudsz segíteni.:)

2016. dec. 28. 22:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez még azért nem pályaválasztás. :D Szerintem első helyre mindenképpen azt rakd, ahova nehezebb bejutni, ha tetszik, és szívesen tanulnál ott. Attól, mert egy suli nívósabb, még nem biztos, hogy rosszabb a légkör, sőt (bár ez totális szerencse függvénye) nagyobb az esély rá, hogy olyan emberekkel találkozol, akikkel intellektuálisan partnerek lehettek.
2016. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

szerintem is azt rakd előre amelyik a nívósabb, feltéve ha tényleg ez tetszik jobban

az iskolák általában nézik ezt, hogy hanyadiknak is jelölted meg azt a szakot ami náluk van(legalábbis nálam anno így volt)

ahogy leírod túl nagy különbség nincsen hiszen mindkét helyen tudsz nyelvet tanulni

az első iskolában viszont gondolom több órában/magasabb szinten(nekem ez jött le abból amit írtál), ezért ha tényleg érdekel(sokan csak azért mennek el nyelvtagozatra, mert nem tudják, hogy mit akarnak később, ez esetben szerintem nem szerencsés semmilyen tagozat mondjuk) a nyelv akkor lehet ez előnyösebb

ja és amúgy ez még valóban nem pályaválasztás, az érettségiig még nagyon sok időd lesz, ha esetleg más fog érdekelni akkor arra is fel tudsz még készülni:)

2016. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elárulom, pont mindenki leszarja, milyen gimnáziumot végeztél, ha jó érettésgit írsz. Ez nem pályaválasztás kicsi lelkem, majd esetleg már mikor egyetemre jelentkezel. Hogy milyen programok vannak meg hogy néz ki az iskola, az elárulom, halál mindegy, lehet lesz pár szép emléked, de másra ezek nem jók. Gyúrj rá a nyelvekre inkább, mert erős nyelvtudás nélkül, mire te odajutsz, értéktelen leszel szinte a munkaerőpiacon.
2016. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, de nálunk mindenhol így hívják, hogy pályaválasztás. Sőt, nálunk PÁLYAVÁLASZTÁSI bőrze is volt, ezért hívom így. És kedves #3-as, fogalmam sincs miért vagy ilyen goromba, de leállhatnál, mert ez csak egy sima kérdés volt!
2016. dec. 29. 13:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, #5-ös.
2016. dec. 29. 13:23
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez az igazság, akár tetszik akár nem. 14 évesen nem választasz pályát, iskolát választasz. Nekünk is volt ilyen pályaválasztási humbug és a hajára kenhette mindenki. Sajnálom, szart se ér. Tanulni kell, hogy az lehess, ami te szeretnél lenni, de ezt neked kell kitalálni. Le lehet ilyennél ragadni, hogy szép iskola meg klassz programok, de értéktelen ez is szinte. Persze tök jó, ha vidámságban telik el a 4 ottani éved, de nem mész vele semmire. Egyszereűn nem tudod, milyen szar a munkaerőpiaci helyzet, jóval előre kell már gondolkodni és mennyire jelentéktelen dolgokon akadsz le. Ha neked így jó, húzhatod az orrod a nyers igazságra.
2016. dec. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát azért jelentősen számít ha jobb a hangulat. Nem szeretnék 4 évig komoran ülni a padban, néha jó lenne ha feldobnák valamivel. És miért vagy még mindig leakadva a pályaválasztás szónál? Nekünk így mondták a tanárok, úgyhogy ezért írtam így!
2016. dec. 29. 13:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként motiváló közösségben sokkal nagyobb esélyed van jól teljesíteni az érettségin.
2016. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!