Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek biológusi vagy...

Szerintetek biológusi vagy biológia-történelem tanárival járnék jobban, sos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most olyan problémába ütköztem, hogy a 2017. általános felvételi eljárást módosították. Osztatlan tanárira szerettem volna menni, biológia-kémia vagy biológia földrajz, na most a földrajz nagyon hátra szorult, nagyon kevés helyen tanítják még, nagyon bizonytalan jövő vár a földrajz szakon végzett tanárokra. AKárcsaka kémia, bár az még keresettebb is, mert orvostanhallgatók gyakran járnak magántanárhoz, de iskolában nagyon kevés óraszámban tanítják, ezért ugye biológia-kémia szakosként, maxmimum óraadó lehetnék. Egy ismerős tanácsolta nekem olyan szakot válasszak a biológia mellé, ha mindenáron tanárnak szeretnék tanulni, amiből kötelező érettségizni. Én azokból a tárgyakból a történelem szakot választottam. Megnéztem Pécsi Tudományegyetemen van is biológia-történelem szakos tanári. Az érettségim már meg van, négyes lett a középszintű törim, biológiából emelt szintem van, jeles is lett, szerencsére. Nem tudom mit csináljak, régi vágyam ,hogy tanár legyek, de a követelmény emelt történelem érettségi, májusig fel kéne készülnöm emelt törire. Tudom fizetésügyileg a biológusi érné meg, tanári pálya nagyon romokban, de eleve 6 év mire végzek, lehet addigra annyira jó lesz,nem tudni semmit se előre....

Szerintetek, Ti mit javasoltok, indokoljátok is legyetek szívesek.

Félreértés ne essék, törit is szeretem, de annyira nem szeretem, hogy egyértelműen azt válasszam biosz mellé, kémiát, vagy földrajzot választottam volna mellé, ahogy írtam is. Törit is szeretem, kb. az első ipari forradalomtól, az ókor annyira nem a kedvencem... Várom válaszotokat, előre is köszönöm, kíváncsi vagyok.



2017. jan. 3. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, sajnos elég nehéz, mert én bármilyen szakot kinézek magamnak, egyből az jön hogy "ezzel munkanélküli leszel", de engem mégis azok érdekelnek.. Nekem nagyrészt azt mondják, hogy azt tanuljam ami érdekel, amiben eltudnám képzelni magam. A tanári tényleg klassz, de sajnos igen, a magyar oktatás évek óta nagyon rossz helyzetben van, és egyre nagyobb hülyeségeket találnak ki...tavaly én is megjelöltem az angoltanárit, de inkább kivettem a listámból. Nem tudom, hogy van, de úgy hallottam hogy az alap töri szakosok közül is van aki tanárnak megy (azt nem tudom +hány év), szóval gondolom a biológusinál is hasonló a helyzet. Addig szerintem biztos alap lenne az, szóval én inkább azt választanám. Az a fontos hogy azt tanuld ami érdekel! Szerintem ha ennyire a biosz érdekel téged, akkor nem foghatsz mellé ezekkel. :) Amúgy én is épp az emelt törin gondolkodom, de az ókor nekem sem a kedvencem.. :D
2017. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, csak sajnos 2016-ban eltörölték a tanári mesterszakot, tehát csak az lehet tanár,aki végig csinálja az osztatlan tanári szakot. Különben sima ügy lenne, ezért vagyok ennyire meglőve? És, Te neki álltál már tanulni a törinek? Vagy még gondolkozll Te is és utána állsz neki?
2017. jan. 3. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudtam :/ szerintem írd össze mindegyiknek az előnyét meg a hátrányát, és úgy próbálj meg dönteni, nekem ez sokat szokott segíteni.

Hát, az ókort már elkezdtem, de sokat nem haladtam vele még.:D

2017. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!