Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha abbahagyok egy egyetemi...

Ha abbahagyok egy egyetemi szakot és egy másikra újrajelentkezek, akkor vissza kell fizetni az előző tandíját?

Figyelt kérdés

Amióta van ez a hallgatói szerződés, azóta totál meg vagyok kavarodva. Természetesen én is aláírtam, de közben úgy tűnik képtelen vagyok elvégezni azt a szakot amire több mint 3 éve jelentkeztem, de mivel még maradt 5 államilag támogatott félévem, így arra gondoltam, hogy újrajelentkezek egy másik szakra. Viszont félek, hogy később egy csomót kell majd perkálnom. Milyen trükkök/kiskapuk vannak arra, hogy végre legyen egy diplomám egy másik képzésen, de ne is adósodjak el?

Vagy a kormány ezzel a szánalmas felsőoktatási törvénnyel végképp ki******tt velem? Kérlek segítsetek! Válaszaitokat előre is megköszönöm.



2017. jan. 3. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egy éven belül új helyre iratkozol be nem kell visszafizetned a tandíjat.
2017. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azzal meg, hogy a kormányra morogsz a saját tévedésed miatt nem tünteted fel magad jobb színben. Nem kell a hattyú halála. A felvin a hallgató ügyvédjénél minden kérdésedre választ találsz.
2017. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy ne fogyjon az államisod a tavaszi félévben mehetsz passzívra.

Aztán ha most jelentkezel egy másik szakra, vagy másik egyetemre és szeptemberben felvesznek és beiratkozol és szerzel egy bármilyen diplomát, úgy nem kell visszafizessél semmit a félbehagyott képzésre sem. Az 5 államis félév után fizetős leszel. Ezen a képzésen megszerzett kreditjeidet vagy egy részét biztos el tudod fogadtatni az új szakodon vagy új egyetemen is. (Nem muszáj másik szakra menned, de mehetsz. Akár erre a mostani szakodra is felvételizhetsz újra, a mostani egyetemedre és akkor hozzájön még az 5 államis félév, ha erre akarod áldozni. vagy ugyanez a szak másik egyetemen és akkor sok tárgyadat, kreditjeidet elfogadják valószínűleg és így lehet 1 -2 félévvel hamarabb el tudod végezni a másikat és kijössz az 5 államis félévből. Szóval több lehetőség is van a folytatásra.)

2017. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Utolsó kommentre reagálnék:


"Hogy ne fogyjon az államisod a tavaszi félévben mehetsz passzívra."


Ez szép és jó viszont az őszi-tavaszi félévre együttesen vonatkoztatva van egy meghatározott kreditmennyiség (én esetemben 30), amit ha az ember nem ér el, akkor következő ősszel átteszik fizetősre. Nekem most nem lesz 30 kreditem, szóval én egészen biztos, hogy ősszel fizetősre kerülnék, de valaki légyszíves javítson ki ha tévedek.

2017. jan. 3. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
tévedsz. Mert ha passzívon vagy akkor nem nézik a kreditjeidet, így nem sorolnak át fizetősre. Mindig csak az utolsó két félévet nézik, de csak akkor, ha mindegyik aktív volt. És csak a tavaszi vizsgaidőszak után van átsorolás, máskor nincs. És neked nem lesz az utolsó két féléved aktív, így nem sorolnak át. mert különben nem mehetne senki passzívra, ugyanis egymás után max. 2 félévet is lehetsz passzívon.
2017. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5: El nem tudod képzelni, hogy milyen hálás vagyok ezért a kommentedért, amivel egy kis reményt öntöttél belém. :D

Erről eddig nekem más infóm, volt, de ha tényleg így van, akkor már meg is van a tervem a jövőmre nézve. Köszönet az összes válaszért.

2017. jan. 3. 23:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kötekedősből meg ilyesmi, mert én is már a második szakomra járok és rohadt sokat idegeskedtem az egyetemi jogrendszeren annno, de miért nem a szakod TO-jára mész érdeklődni, ha ennyire fontos kérdésekről van szó?.D
2017. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kötekedésből*
2017. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!