Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME-n mi számít bele a...

A BME-n mi számít bele a diplomajegybe, hogy működik ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Miből alakul ki a diploma értékelése? Mi jelenik meg hangsúlyosan? Mit fognak a munkáltatók nézni?


Lehetőségek (gondolom): szigorlat, záróvizsga, diplomamunka érdemjegyek, ill. kumulált átlag.



2017. jan. 4. 23:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Van esetleg itt is ilyen summa cum laude, stb. minősítés, vagy ebben az iparágban nem igazán számít a diploma értékelése?
2017. jan. 5. 00:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni a szak leírását.

Amiről én tudok más egyetem, más szak:

Oklevél minősítése: fontosabb kötelező tárgyak és a záróvizsga átlaga

A záróvizsgában van benne a diplomamunka, a védés és a maga a szóbeli.

Így mondhatjuk, hogy mindegyik ugyanolyan fontos, három kötelező tárggyal van 6 jegy és mindegyik 1/6-al számít a végén.


Nem hinném, hogy bármely munkáltató előrébb rangsorol egy gyakorlat nélküli kiváló oklevelest egy olyannal szemben, aki mondjuk csak jó lett, de iskola közben is már tapasztalatot szerzett jó helyen.

2017. jan. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam a szakleírást nézni, nem nagyon írnak erről semmit
2017. jan. 5. 14:42
 4/4 anonim ***** válasza:
ÉMK-n a záróvizsga leírásba szerepelt ez is, hogy hogy számítják. Ott nem voltak szigorlatok. Szorzók voltak. Számított a 4 éves átlag, a diploma munkára kapott jegy meg annak a védése meg a záróvizsga. Többet ért a diploma meg a védése.
2017. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!