Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha második félévben abbahagyom...

Ha második félévben abbahagyom az Okj-t, akkor azonnal megszűnik a jogviszony, és nem kapom a támogatásokat?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egyetemre, az okj színvonalát nem tartom megfelelőnek (általában filmezünk órán) ezért teljesen értelmetlen bejárnom.

Kérnék matricát a diákomra, ha jól tudom azt használhatom továbbra is, valamint kérnék iskolalátogatási igazolást.

Ha van második félévre szóló iskolalátogatási igazolásom lehet diákmunkám akkor is ha kiiratkozok?

Ha nem járok be, de amíg tudok adok be igazolást, akkor mennyi idő mire megszűnik a jogviszony? Ha megszűnik meddig kapok családi pótlékot és adókedvezményt? Egyből megszűnik vagy kapom még a félévre?

Köszönöm



2017. jan. 5. 07:16
 1/1 anonim válasza:

Addig kapsz családi pótlékot, amíg az iskola hallgatója vagy, tehát ha kirúgnak onnantól kezdve vége. Ha kiiratkozol, onnantól kezdve szintén vége. Iskola látogatási igazolás csak egy hónapig érvényes. Diákmunkát pedig addig vállalhatsz amíg van matricád, nem ellenőrzik le, nem veszik fel a kapcsolatot a sulival.

Ez adóbevallásnál lehet maximum ciki ha kiderül, de nem tudom kinek, a szövetkezetnek vagy a te oldaladról. De úgymond adócsaló leszel, hiszen 15% adózol miközben te már nem végezhetnél diákmunkát, hiszen hivatalosan már em vagy tanuló. Szerintem február végéig még minden gond nélkül melózhatsz, abba nem kötnek bele, de ha továbbiakban is fogsz, az adóbevallásnál megütheted a bokádat.

2017. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!