Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért éri meg elvégezni egy...

Miért éri meg elvégezni egy orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés

Igazából szubjektív véleményekre lennék kíváncsi ezzel kapcsolatban, motiváció céljából :). Amit leggyakrabban hallani lehet azok ugyebár a következők: embereken lehet segíteni, emberek életét lehet megmenteni, ez egy nagyon szép/legszebb/ szakma , vannak akik már ovis koruk óta ezt akarják csinálni stb. Ezeken kívül mi az ami motiváció lehet, miben jelenthet előny, ha valaki végigcsinálja?

Normális válaszokat szeretnék, mivel egyéni véleményekre vagyok kíváncsi, senkit nem pontozok le, de azok, akiknek nincs közük a szakhoz/témához semmilyen módon csak nagyon nem tudnak mit kezdeni magukkal inkább menjenek át egy következő kérdésre. ;)



2017. jan. 7. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Mert orvos akarok lenni. Nekem ezért éri meg. Biztos jönnek majd az álszent kommentek, hogy "életeket lehet menteni" meg stb, amiket te is rtál, de a legtöbb 19 éves nem ezért jelentkezik orvosira, hanem mert presztízs a doktori cím, másrészt pedig külföldön nagyot lehet vele kaszálni.
2017. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ezt az orvos akarok lenni dolgot ki tudod nekem egy kicsit bővebben fejteni?

2017. jan. 7. 19:45
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Piacképes szakmát szeretnék, ami azért érdekel is és nem untálnám minden percét, valamint szerettem volna emberekkel foglalkozni.

Ezért választottam az orvosit.

#1 voltam

2017. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Az unokám kiskora óta agysebész akart lenni, mert nagyon érdekelte ez a terület. Most rezidens, de mellett ügyeletet vállal heti 2 éjszakán, hogy kifizethesse az albérletet és a rezsi és meg tudjon élni. A rezidensi fizetésből nem futja rá.
2017. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, írhattok még. :)
2017. jan. 7. 19:53
 6/14 anonim ***** válasza:
Aztán mi lesz a szakterületed? (#1-es)
2017. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Én is orvos akarok lenni. :D Engem az "álszent dumák" vonzanak; mindig is nagyon együttérző voltam másokkal szemben, szeretnék embereken segíteni. Ezenkívül nagyon érdekel az emberi test működése meg a biosz és a kémia is, és maga a munkakör, a diagnosztikai rész és a kezelések megtervezése. Nem úgy gondolok rá, hogy "életeket fogok menteni", sokkal inkább úgy, hogy lehetőségem lesz segíteni vagy legalábbis a lehető legjobbat kihozni olyan emberek helyzetéből, akik éppen valami pocsék dolgon mennek keresztül, és tudom, hogy ehhez komoly szakértelemre is szükségem lesz.

Egyébként nem akarok kiskorom óta orvos lenni, sőt, tizedikben gondoltam meg magamat, addig totálisan más irányt képzeltem el magamnak, de rájöttem, hogy ez az egyetlen olyan szakma, amiben azt csinálhatnám, amit tényleg szeretnék, és ami illik a személyiségemhez. Meg persze tény, hogy mindig is vonzódtam hozzá, és amikor elkezdődött a korai pályaválasztási pánik, addig rágódtam rajta, amíg azt nem mondtam magamnak, hogy "jó, oké, megpróbálom az orvosit", és csak ebben tudtam megnyugodni. Hogy mi lesz belőle, az majd kiderül. :D Biztos marhára idealista vagyok, de azt mondják, tizennyolc évesen még nem baj, ha az az ember.

2017. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

#6 fogorvos.

#1 voltam

2017. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Értem. OK. Köszi. Sok sikert!

Egy kérdés: az implantátum mennyivel jobb, mint a korona? Összes fog lehetne implantátum?


(Hátha fogorvpos lesz a kérdező, ha megismeri a szakma rejtelmeit.)

2017. jan. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Öhm, wtf, te most tesztelni akarsz engem, hogy valóban fogorvos leszek-e? :D
2017. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!