Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek-e kollégista Bp-n, Ha...

Lehetek-e kollégista Bp-n, Ha ott élek?

Figyelt kérdés
Meg van egy evem erettsegiig, de nem akarok kimaradni a kollegiumi eletbol.

2017. jan. 7. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megfelelsz a felvételi kritériumoknak, akkor igen. Ide is felvételizni kell.
2017. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 health visitor ***** válasza:
80%
Azért akarod elvenni a helyet egy rászorulótól, aki lehet kb 100 km-re lakik, hogy ne maradj ki a kolis életből? Taps. Egyébként meg elég szigorú feltételek vannak, és mivel a távolság is számít, ezért nem valószínű, hogy bekerülsz. Gyakran annak sem sikerül, aki nagyon messze lakik.
2017. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, a kollégiumi bulikba általában mehetnek külsősök is, csak kell egy ember, aki felelősséget vállal érted, leadod a személyidet a portán és házirendtől függően fizetsz valamennyit (kb 500 Ft egy éjszaka) és addig maradsz, ameddig akarsz. Amúgy meg a kollégiumi élet is főleg a tanulásról szól ám, meg hogy nincs meleg víz, vagy fűtés, ellenben van ágyi poloska. [link] Ezen olyan sok irigyelni való nincs.


Ha szeretnél külön költözni, akkor meg irány az albérlet. Tényleg nem volna szép dolog mondjuk kaposváriak elől elvenni a férőhelyet.

2017. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 130 km-re lakok Budapesttől, kb. 2 óra vonattal, de még így sem biztos, hogy felvesznek, hallottam már olyanról aki Győrből ment volna de elutasították. Úgyhogy szerintem pestiként biztos nem lehetsz.
2017. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze van megoldás számodra is kérdező: menj másik városba tanulni, mondjuk Szegedre, akkor nagyobb eséllyel lehetsz kollégista, ha ez a vágyad.
2017. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!