Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan megy az egyetemről...

Hogyan megy az egyetemről való kiiratkozás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ebben a félévben nem végig jártam be suliba, így minden tárgyamnál meg lett tagadva az aláírás. Ugye ezekért majd fizetnem kell. Ha most kiiratkoznék akkor is ki kell fizetnem vagy hogy megy ez? Mit tudok tenni? Nem szeretnék már egyetemista lenni.

Válaszokat előre is köszönöm.



#egyetem #pénz #kiiratkozás #kiiratkozás egyetemről
2017. jan. 10. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizetned kellene a felvett, de nem teljesített kreditekért, akkor ezt egy kiiratkozással nem tudod megúszni. Fizetsz és kész.
2017. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Be kell menned a Tanulmányi Osztályra, ott kapsz egy nyomtatványt, amit ki kell töltened. Pár nap múlva jön az üzenet Neptunban, hogy kérvény elfogadva, elbocsátottak az egyetemről.


Anyagiak:

Ha ez volt az első féléved, akkor tandíjat nem kell visszafizetned.

Ha viszont már nem az első volt, akkor minden eddigi aktív féléved tandíjának felét vissza kell fizetned az egyetemnek.


Nem teljesített tárgyak esetén 1 kredit 1500 forint! Szóval ami egyes vagy "aláírás megtagadva" lett, azt vissza kell fizetned mindenképp, ha kiiratkozol, ha nem.


Javaslom minél hamarabb intézkedj! Február előtt iratkozz ki, különben megkezded a második félévet ès szép kis összeget fizethetsz.

2017. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez a 3. félévem volt. 10 féléves az egész.
2017. jan. 10. 21:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha osztatlan képzés volt, akkor a nem teljesített krediteken kívül egy félévi tandíjat is ki kell fizetned (mivel abból, hogy nem akarsz már egyetemista lenni, feltételezem, hogy nem fogsz egy éven belül másik szakon hallgatói jogviszonyt létesíteni)
2017. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Osztatlan képzésen voltál, akkor már fizetned kell tandíjat kiiratkozás után.

3 félévnyit, annak is a felét. Például ha 250 ezer egy félév a szakodon, akkor 3*125 ezret. Az előző válaszoló rosszul mondja, nem egy félévet kell csak, osztatlan képzésen csak akkor ingyenes az első 2 félév, ha akkor iratkozol ki, 3. félév megkezdése után az összes addigit fizetni kell, nem csak a harmadikat.


Szóval a 3 féléves tandíj fele + az ebben a félévben nem teljesített kreditek (kreditenként 1500 forint), amit fizetned kell kiiratkozás esetén.

Javaslom minél hamarabb tedd meg, ha tényleg eldöntötted, hogy nem akarod elvégezni!

2017. jan. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a szak nem tetszik, akkor mèg most felvételizhetsz egy szeptemberben induló másik szakra, ebben az esetben semmit sem kell fizetned.
2017. jan. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat.

Tegnap találtam egy ilyet is.

[link]

Ez igaz?

2017. jan. 11. 10:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaz, van ilyenre is lehetőség.
2017. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szóval miután elfogadták a kérvényt, 3 félév + 365 napon belül fel kell mutatnod 3 félévnyi hazai munkaviszonyt (na azt nem tudom ez pontosan hány napot takar).
2017. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mi történik akkor ha nem fizetem ki a neptunban lévő határidőig a bukott tárgyakat?
2017. jan. 26. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!