Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Túl magas szintű számomra a...

Túl magas szintű számomra a matekcsoportom. Mit tehetnék (többi lent)?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10-es tanuló vagyok egy viszonylag erősnek számító nyolc osztályos gimnáziumban. Ötödiktől egészen nyolcadikig rendszeresen vettem részt matekversenyeken és értem el eredményeket.

Kilencedikben az évfolyamunkon négy csoportot alkottak a tanáraink, erősség szerint. Engem, az addigi eredményeim alapján az egyesbe soroltak. A rendszer lényege valójában annyi, hogy hasonló képességű diákokkal tanulhassunk együtt, viszont én már a kezdetektől túl erősnek találtam a saját csoportomat. Kilencedikben, még a félév előtt jeleztem a tanáromnak, hogy nem érzem jól magam ott, ahol vagyok, és egy félórás, az osztályfőnökömmel hármasban folytatott beszélgetés után arra jutottunk, hogy egyelőre maradok az egyes csoportban (mivel benne volt a pakliban, hogy az új tanár, az új megvilágítás miatt nehezebb nekem), a későbbiekben pedig, ha szükségét érzem, válthatok.

Most jutottam el újra arra a pontra, hogy egyszerűen nem bírom, nem értem az anyagot és túl gyors nekem a tempó. Ráadásul emelt szintű anyagokat is veszünk (amire nekem nem lenne szükségem, mert középszintű érettségit szeretnék csak lerakni), a rengeteg házi feladat miatt nem tudok a magyarra és a nyelvekre koncentrálni, ami nekem a fő profilom lenne, emellett a maximalizmusom miatt kudarcként élem meg az egészet. A jegyeim annyira nem rosszak, de mégis úgy érzem, hogy hatékonyabban tudnék tanulni a kettes (vagy akár a hármas, bár az szerintem már gyenge lenne) csoportban. Az egyetlen bökkenő az, hogy nem igazán van lehetőségem váltani, mert mi más tanmenet szerint vesszük az anyagot, mint a többi csoport. (Van egy lecke, amit már átvettünk, de ők nem, viszont emiatt a jelenlegiben jóval hátrébb vagyunk.)

Mit javasoltok, mit tehetnék ebben az esetben?



2017. jan. 11. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Magántanár, hogy behozd az anyagot.
2017. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam már erre én is, de mivel később nem szeretnék a matekkal semmit sem csinálni, nem igazán lenne kifizetődő, illetve egy magántanár nagyon drága.
2017. jan. 11. 17:47
 3/4 dq ***** válasza:
100%

Ez teljesen értelmetlen így. Menj a másik csoportba.

(a kimaradt leckéket meg pótold be idővel)

2017. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Holnap megkérdezem, hogy félévtől esetleg átmehetek-e oda.
2017. jan. 11. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!