Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon izgulok a felvételi...

Nagyon izgulok a felvételi miatt. Tudnátok írni dolgokat hogy ti hogy "küzdöttetek meg vele"?

Figyelt kérdés

Ezernyi és ezernyi kérdés kering a fejemben hiszen már csak 10 nap van hátra.

Első sorban is azt szeretném megkérdezni hogy ti mit csináltatok hogy ne izguljatok annyira?

Milyen ruhában kellett menni?

Egyéb, nem kötelező dolgok amiket érdemes vinni?

Ha tudnátok írni történeteket ezzel kapcsolatban vagy ilyesmiket azt megköszönném.

Amúgy egyértelműen 14 éves vagy, 8. osztályos.



2017. jan. 11. 18:15
 1/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Mit csináltam? Bestresszeltem, az első ,hogy ne ess pánikba!


Második:

Kell 2 toll, 1 ceruza, vonalzó, szögmérő számológép, diák, személyi.


Én csak egy ingbe mentem. Láttam olyat aki melegítőbe ,nem nagy kunszt így visszagondolva, kérdezz meg ott másokat is ,hogy ők ,hogy érzik.

2017. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Én nem izgultam,tanárok lazák voltak,szóval egy volt a sok nap közül...

17F

2017. jan. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
85%

Szia! :)

Tudom, hogy hihetetlennek hangzik, és már valószínűleg ezerszer hallottad, de lesznek ennél sokkal nagyobb megpróbáltatásaid is az életben. A felvételi, pont olyan, mint bármilyen más vizsga, vagy könnyű, vagy nehéz. Nem a feladatlap nehézsége számít, hanem hogy tiszta legyen a lelkiismereted afelől, hogy Te mindent megtettél a sikeres felvételi érdekében, ergo becsületesen felkészültél rá. Ha ellinkeskedted az elmúlt nyolc évet, akkor ne várd, hogy a golyóstolladból jöjjön elő magától az eredmény. Ha viszont tisztességesen felkészültél, semmi félnivalód nincs. Próbáld tisztázni a gondolataidat, lazíts, nézz valami jó filmet, menj el a barátaiddal valahová, lényeg, hogy az utolsó napok már ne az intenzív tanulásról szóljanak (ennek ellenére természetesen még átolvasgathatod egyszer- kétszer a fontosabb dolgokat). Én speciel mindig is az izgulós fajta voltam ennyi idősen, konkrétan halálra idegeskedtem és kikergettem a családomat a világból a hülyeségeimmel, ám amikor már a vizsgaszituációba kerültem, az idegesség hirtelen elillant, és csak a megoldandó problémára koncentráltam. Annó sírva jöttem ki a felvételiről, lelki szemeim előtt már azt láttam, hogy nem vesznek fel, semmi nem lesz belőlem, és a börtönben fogom végezni. És lám ,ennek ellenére mégis sikerült, azóta már az érettségin is túl vagyok, és már csak arra koncentrálok, hogy a vizsgaidőszakot éljem túl valahogy. Szóóóóval, légyeg, hogy no para, ügyes leszel, és bízz magadban. Menj elegáns ruhában (a fekete-fehér mindig nyerő), a nem kötelező dolgok közé beletartozik természetesen a kabala, illetve az agyserkentő kaják, mint a csoki, szőlőcukor (amelyeknek bizonyítottan semmi hatásuk, csak plusz kalória, ám mégis tökéletesen megnyugtat ilyen helyzetben). Ház úgy nagyjából ennyi, ami eszembe jutott, egy kalappal a felvételihez, szurkolok! :)

2017. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Elsőnek is: ha kb az előző 3-4 hónapban becsületesen készültél, akkor nincs nagy ok az aggodalmora. Fontos még hogy az azt megelőző nap feküdj le időben, hogy ne mosott sz@rként menj be.

Amit érdemes vinni: diák (személyi is megteszi), tolltartó amiben van min. 2 toll (hogy legyen csere) ceruza radír (bár tollal kell írni, de jó ha van) szögmérő, körző felesleges mert tudomásom szerint nincs szerkesztés.

Emellett még jó ha van nálad 1-2 KIS darab csoki amit a két feladatlap előtt benyomsz ÉS NEM KÖZBEN!

Mert 1 elvonja a figyelmed, 2 nagyon zavaró tud lenni hogyha valaki a közepén elkezd egy tábla csokival zörögni.

Ruhának meg valami kényelmeset vegyél fel (ami kicsit elegáns). Nekünk úgy mondták anno, hogy majd csak a szóbelire kel kicsípnünk magunkat.

Remélem valamit segítettem, es ne feledd ne parázz rá, hanem közben próbálj meg minél jobban beleméjedni a külvilágot kizárni.

Sok szerencsét.

2017. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt a kérdésemhez.
2017. jan. 12. 17:13
 6/8 anonim válasza:
100%

Én is nyolcadikos vagyok, de annyira nem félek. Úgy vagyok vele, hogy tuti felvesznek valahova, nem fogok középiskola nélkül maradni. A középiskola lényege szerintem úgy sem mindig a tanulás lesz majd, hanem egyrészt a jó közösség, legalábbis fontosnak tartom ezt a részt. Még ha nem is vesznek fel a legelsőbe, amit megjelöltem, akkor sem fogom kiverni a hisztit. Próbálok lazítani, nem idegeskedni mert tudom, hogy csak rosszabb lesz. Fogadd meg az előzők tanácsait, nyugi van ;) és ami nekem sokat segített anno az elején, mikor kezdtem szeptemberben pánikolni: fogd úgy fel a dolgot, mint egy országos versenyt, amiben mindenki részt vesz. Sok szerencsét!

13L

2017. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Én is idén írom, nem mindig arra gondolok, néha megcsinálok tavalyi vagy azelőtti feladatokat. A lényeg hogy ne stresszelj rá. Úgysem lesz időd izgulni, én is tisztában vagyok vele. Tegyél meg mindent.

Nekem ezeket tanácsolták ami segíthet:

Menjek a suliba kb. 30perccel előtte,

szippantsak nagyokat a levegőbe, szokjam az ottani levegőt,

üljek le a helyemre, és nyugodjak meg.

Csak előtte egyél cuccokat, ilyenek hogy energiaital eszedbe ne jusson.

21-én elmegyünk és hősök ként térünk vissza :D (lehet így is mondani)

Sok sikert!

14F

2017. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is most fogom írni.Január 20-án már ne tanulj, mint az őrült hanem pihenj. Este hamar aludj el! Következő nap 8 körül kelj fel, hogy ne kelljen sietni. Egyél bőségesen reggelit. Úgy indulj abba a gimibe ahol írni fogod, hogy mikor odaérsz még maradjon jó 20 perced 10-ig. Keresd meg a termet ahol leszel és mielőtt kezdődik menj el wc-re!! Ne parázd túl az egészet. A szünetbe egyél csokit vagy szőlőcukrot. Mindenképpen vigyél órát! Sok szerencsét!:)
2017. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!