Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudok most csinálni?

Mit tudok most csinálni?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy pszihológus szeretnék lenni és a 8. Évem nem úgy alakult, ahogy én szerettem volna és így masik szakra jelentkeztem. Most amien szakmán vagyok azt nagyon megutáltatták velem és átszeretnék menni egy másik szakmára. 7.ben 3,8 és a 8. Félévim is ugyan ennyi. Van esélyem a pszichológia szakra? Nagyon szeretnék pszichológus lenni, de ez még nem merült fel bennem csak mostanában.

Mivel sok emberen segítettem már és nagyon jól esik, hogy boldogok az emberek. Sokan mondták, hogy miért nem mentem pszichológusnak és most felmerült bennem ez a kérdés.


Mit tudok most csinálni?



2017. jan. 12. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik szakmán vagy?
2017. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A pszichológia szakhoz érettségi kell
2017. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg nagyon magasak oda a ponthatárok
2017. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Ht vendéglátói iparon

#2 ha betöltöm a 18at és esti tagozotban le érettségizek azzal van még esélyem?

2017. jan. 13. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Pszichológia szakra nem mehettél volna eddig, hiszen azt érettségi után, az egyetemen tanítják. Túljelentkezés van, a ponthatár minden évben nagyon magas, ezért kb. kitűnő érettségi kell hozzá, amiből legalább egy emelt, de jó esetben kettő az. Ezen kívül angolból erős középszinten legalább lenned kellene, mire elkezded a képzést.
2017. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Garpe ***** válasza:

Szia :)


#5-ös kicsit keményen fogalmaz, de igaza van.

Neked le kell érettségizned először, hogy felvételizhess valamelyikre a 6 egyetemből ahol ezt tanítják (SZTE, ELTE, PPKE, KRE, DE, PTE). Célszerű célzottan EMELT szintű érettségit csinálnod akár töriből, magyarból, angolból vagy bioszból.

A pszichón igen magas a ponthatár, eltekintve az ELTÉ-től a többi helyen az államilag előírt (ha jól emlékszem 435) pontszám elég szokott lenni.


Ha fel tudsz készülni az EMELT érettségikre, úgy hogy 80%-nál jobbra írod őket, akkor be tudsz jutni. Ehhez azonban hatalmas szorgalom s kitartás kell. A szak java része gimnáziumból jött, sokan egy évig érettségi után készültek, hogy Emelet érettségiket tegyen.

2017. jan. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkitől. Köszönöm azt is, hogy ilyen rendesen válaszoltatok rá!! Mindent megfogok tenni azért, hogy sikerüljön.
2017. jan. 14. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!