Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen faktot válasszak?

Milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés

Most vagyok tizedikes és nemsokára faktotkat kell választanunk. Én ápolónő szeretnék lenni, amivel két gond is van. Az egyik, hogy kémiából nem vagyok túl jó, és kicsit tartok tőle, hogy a biológia nem menne emelt szinten, a másik pedig hogy anya szerint túl okos vagyok ahhoz, hogy ápolónő legyek (bár ezt nem értem miért mondta).

Szóval nem tudom, hogy most mihez kezdjek. A magyart nagyon szeretem, azt biztosan fogom választani, csak nem tudom hogy azt mivel érdemes párosítani.

Tudtok esetleg segíteni?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2017. jan. 14. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A biológiában azért messze nincs annyi kémia, hogy félni kelljen tőle. És ha ápolónő akarsz lenni, Egészségtudományi Karon később muszáj lesz kémiát tanulnod, szóval ha már most eltántorít, az baj.


De jól átgondoltad ezt az ápolónőséget? Sajnos elég keveset keresnek, és ehhez képest sok és megterhelő a munka. Persze külfödön jobb, ha ki akarsz költözni.


Az orvosit nem ajánlom, ha már a bioszérettségiben lévő kémiától is félsz. Tény, hogy itthon az eü ágazatban csak az orvosok vannak valamennyire is megbecsülve. Talán a gyógytornász lenne még jó, nekik lehet maszekolni is, hogy kiegészítség a fizujukat.


Más irány nem érdekel?

2017. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magyar melle alt. torit, tarsadalomtudomanyt, mediat, egyeb human targyakat, esetleg nyelvet szoktak valasztani, de persze ez nem szentiras, iskolatarsam anno a fizikat tarsitotta hozza.

Apolonoi ambiciokkal a bioszt szerintem mindenkeppen vedd fel, nagyon nagy szukseged lesz ra a kesobbiekben. Ha eleg elhivatott vagy, igenis menni fog. Ha pedig nem, akkor sajnos inkabb masfele erdemes indulni. A masik hasznos termeszetesen a kemia lenne, de ha nem szeretned, akkor pl.nyelvet is valaszthatsz, hogy mondjuk ha vegzel, legyen tudasod kimenni kulfoldre, ahol tobbet kereshetsz.

2017. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!