Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE (pénzügy-számvitel)...

BGE (pénzügy-számvitel) tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Már van egy mérnök diplomám, viszont annyira nem nyerte el a tetszésemet ez a szakma, így váltani szeretnék, de mielőtt váltok most jobban utána szeretnék járni a dolgoknak. A BGE pénzügy-számvitel szakon gondolkodom, de lenne néhány kérdésem.


1. Mindenképp fizetősre mennék, de mivel van angol nyelven is így azon is gondolkodom. Megérné kifizetni félévente a plussz 150.000Ft-ot vagy ha elvégzem az alapszakot és csinálok egy felsőfokú nyelvvizsgát+szaknyelvi vizsgát ugyan azt érem el vele?


2. Mivel fizetősre jelentkeznék, így nem tudom, hogy pl. milyen ösztöndíjak vannak illetve, hogy egyáltalán vannak-e. A mérnök bsc-s államilag támogatott képzésen kaptam szociális és tanulmány ösztöndíjat is, ilyenek itt is vannak?


3. Létezik a BGE-nek kollégiuma és nappali fizetős szakon felvennének, illetev megéri ott lakni(ha felvesznek) vagy érdemesebb albérletben laknom?


4. Kb. mennyi vizsga jut egy vizsgaidőszakra? Tudom ezt nehéz megmondani, de hallottam, hogy sok gazdasági szakon egy-egy beadandó van sok tárgyból vagy évközi jegyként meg tudsz szerezni sok tárgyat?


5. Összességében aki odajár tudna nekem mesélni személyes tapasztalatairó vagy bármiről amit úgy érez jó lett volna tudni mielőtt elkezdi ezt az egyetemet.


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jan. 14. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Angol nyelvű képzésre akkor éri meg elmenni, ha jól megy az angol. Mondjuk két tanítási nyelvűbe jártál. Vagy akkor ha külföldön akarsz dolgozni, esetleg kettős diploma szerzésre van lehetőség a szakon.


3. A fizetősön azok az ösztöndíjak nem járnak, amiket írtál. A BGE-nek van saját ösztöndíja a fizetős hallgatók számára, amivel csökkentheted a költségtérítés összegét. A rangsor alapján részesülhetnek benne a hallgatók, többen kaphatnak ilyen ösztöndíjat, de azért a többség nem. Duális képzésben jelentős jövedelemre tehetsz szert.


3. létezik kollégium felvételizni kell és a nappalis fizetősöket is felveszik, felvételizni kell a koleszba, de ugyanazok a feltételek, mint az államisoknak, tehát nincsenek hátrányban a fizetősök.


4. Vizsgák száma félévenként változó. 3-6 is lehet.


5. Jó választás.

2017. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Még felmerült bennem néhány kérdés, esetleg meg tudnád válaszolni:


1. Kb. milyen arányban vannak a szóbeli/írásbeli vizsgák? Pl. nálunk annak ellenére, hogy mérnöki szakon voltam rengeteg szóbelim volt, hasonló szakon ismerősöm összesen 2 szóbelivel átvészelte a 7 félévet.


2. A tanárok nagyrészt kiadják az anyagot, vagy pedig inkább az órára járás/jegyzetelés ami célravezető? Ne érts félre, szeretek órára járni, csak meg kell terveznem mennyire lesz kb. leterhelve a szabadidőm, amelyet természetesen munkával töltenék.


3. A duális képzésről esetleg van tapasztalatod?

2017. jan. 17. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!