Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bekerülni a...

Mennyire nehéz bekerülni a szegedi Deák Ferenc, illetve a Tömörkény István Gimnáziumokba? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Leginkább a spanyol szak érdekel a legjobban mindkét suliban, de a Deákban még az általános is érdekelne. Milyenek a szóbelik, a tanárok, a közösség, stbstb...

2017. jan. 14. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt se tudom, hogy hol kezdjem...

Első kérdésre válaszolva nem nehéz bekerülni, de az attól is függ, hogy az adott szakra mennyien jelentkeznek. Én anno elcsesztem a felvételit (matekot is, magyart is) de mégis felvettek a Tömörkénybe. (Jegyeim inkább ötösök voltak mint négyesek) Szóval szerintem nem nehéz, mert ha nem is vagy nagyon elöl a rangsorban, úgy is esnek ki előtted emberek, ráadásul a Tömörkény nekem második helyen volt megjelölve nem is elsőn. A Deákba se nehezebb szerintem ha megvan egy közepes felvételi meg jók a jegyeid.

Spanyol szak a Tömörkényben nem rossz és nem is mondanám jónak, szóval ez a közép kategória. Talán azért nem mert a tanárok nem a legjobbak, de a Deáknak szerintem jobb a spanyolja. Szóval ha választanom kellene ebben a spanyol témában akkor inkább a Deák. Általánost csak a végére rakj biztonsági mentésképpen, mert legtöbbször nem a legértelmesebb kölköket vesznek fel oda, persze itt is vannak kivételek. Szóbeliről nagyon nem tudok mit nyilatkozni, tavaly voltam kisegítő diák az eligazításban, hogy kinek melyik terembe kell mennie, de a szóbeliztető tanárok általában rendesek.

Mindkét gimiben vegyes a tanári kar, van ilyen is-olyan is, de többség inkább rendes bár vannak nagyon szadisták a sulimban. Talán a Deák jobb tanárokban, viszont közösségben már szerintem nem.

Tömörkényben sokkal családiasabb jobb a hangulat, míg én a Deáknál azt látom, hogy nagyon "besznobosodnak" a diákok. Példa rá volt osztálytársam, akire alig ismerek rá, annyira rossz irányba változott. Én ahogy hallom pénzesebb szülők gyerekei járnak a Deákba és többször is lenézik a középréteget, de ez mondjuk melyik suliba nincs? (mondjuk az én osztályomban nem jellemző ez a magamutogatás)

Programokban a Deák jobb, de a Tömörkényben sokkal jobban osztják el a szüneteket. (hosszabb a tavaszi szünetünk mint a többi sulinak)

Jelenleg ennyi jutott eszembe, ha kérdésed van még nyugodtan írj!

2017. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tartalmas választ. :D

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy nekem a hozott pontszámom 46 (ugye 7.,8. oszt.) és a felvételit megírom mondjuk a magyar 35 a matek 25 (valahogy így), a szóbelimnek mennyire kéne jól sikerülnie? Ezekkel a pontokkal lenne esélyem bekerülni?

2017. jan. 19. 18:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ezek nagyon jó pontszámok, úgyhogy még szerintem el is ronthatod a szóbelit és bekerülsz, de persze jó lenne a minél több hozott pontszám, úgyhogy egy 35-40 és szerintem simán bent vagy. Amúgy osztályfőnököd nem mesélt ezzel kapcsolatban, mert nekünk folyamatosan tolták az ilyeneket?
2017. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hát sajnos, hiába kérdezem nem nagyon tud mondani mást, csak azt, hogy nézzem meg a honlapot..., és azért az nyilván más, persze sok mindent leír, de pl ilyeneket nem....

és ezért is nagyon köszönöm a választ:D

2017. jan. 19. 18:41
 5/13 anonim ***** válasza:
Melyik suliba jársz?
2017. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Gregor József, újszegeden
2017. jan. 19. 19:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a felvételid?
2017. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Háát mit is mondjak.... A magyar az még annyira nem sikerült rosszul, de a matek na hát az nagyon rossz lett

Nagyon nehéz volt szerintem...

A pontjaim kb. valahogy úgy vannak, hogy a matek 23-24 körül a magyar 35-38 körül (javítókulcs alapján)

2017. jan. 21. 21:02
 9/13 Ceroka válasza:
Sok sikert én tömörkény humán/általánosra szeretnék bejutni /69pontos felvételi/
2017. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szia.Milyen lett a felvételid?
2017. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!