Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 36 kreditet kell legalább...

36 kreditet kell legalább teljesítenem két egymást követő aktív félévemben, hogy államilag támogatott maradjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olvastam az Eduline-on ezt a 36 kreditet, de mivel ismerősök, meg az én fejemben is 30 volt, bementem a tanulmányi osztályra, ahol nem kaptam egyértelmű választ, hanem csak "ők úgy tudják, hogy 30, de változhatott". Felhívtam az oktatási hivatalt, ott a TO-t mondták, hogy érdeklődjem meg ott. Szóval így kerültem ide.


A problémám az, hogy első féléves hallgató vagyok 18-20 kreditem lesz meg, de egy olyan alapozó tárgyat bukok amire 3 vagy 4 tárgy épül, tehát lerombolja a következő félévi tárgyaim számát és csak akkor lehet meg a 36 ha mindent teljesítek.



2017. jan. 16. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Azért fura, hogy nem tudják az TO-sok, hogy változott a felsőoktatási törvény. 36 kredit kell, hogy meglegyen az utolsó két aktív félévben. Azt megtehed, hogy következő félévben passzívra mész, és szeptemberben újra ismétled a most nem sikerült tárgyakat.
2017. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, de ebben az esetben, a két egymást követő aktív félévem, nem a mostani + a 3. (tehát a jövő szeptemberi) lesz? 30 kreditet vettem fel, akkor teljesítek mindent, de az sem elég. :/
2017. jan. 16. 14:52
 3/9 anonim ***** válasza:
És nem vehetsz föl más tárgyakat (szabvál, olyan tárgyak, aminek nincs előkövetelménye?). Még azt is csinálhatod, hogy beadod újra a felvi-ben a jelentkezést államira. Ha júniusban kiderül, hogy nem tesznek át államira, még visszavonhatod a jelentkezést.
2017. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van olyan menüpont, hogy

Egyéb szabadon választható tárgyak és

Minden további intézményi tárgy


ez a kettő között mi a különbség? Bármit felvehetek itt?

2017. jan. 16. 17:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Az egyik, amit szabadon választható tárgynak ajánlanak. A másik pedig összes számodra nem kötelező kurzus (pl. másik szak tárgyai). Ebből is felvehetsz tárgyakat szabadon választhatóként.
2017. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor szerintem innen csemegézek. Csak féltem, hogy olyat is fellehet venni, amit nekem nem szabadna!
2017. jan. 16. 18:16
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt nem tudod kedves válaszoló, hogy egy tárgyból lehet csak 3x menni (harmadik 2000 ft) vagy minden tárgyból? (ez nem nekem kellene)
2017. jan. 16. 18:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt egyetemi szabályzatban tudod megnézni. BME-n pl. 4500 Ft a harmadik vizsga díja, amit egy félévben egy tárgyból igénybe venni. (a pót-pót zh-kra nincs ilyen megkötés)
2017. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :) Ez a Matematika A1 nem az ember szíve csücske.
2017. jan. 16. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!