Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy pszichopedagógus milyen...

Egy pszichopedagógus milyen gyerekekkel foglalkozik?

Figyelt kérdés
Csak szellemileg sérült gyermekekkel foglalkozhat vagy valamilyen más okból lemaradottakkal is pl. családi helyzet miatt, tanulásmódszertanban segítségre szorulók, esetleg hiperaktív és viselkedésproblémás gyerekekkel is? Iskolában, alapítványnál?

2017. jan. 16. 19:16
 1/7 anonim válasza:
100%

A pszichopedagógus ép értelmű gyerekekkel foglalkozik, akik viselkedés/magatartás zavarokkal; tanulási zavarokkal; magatartási, beilleszkedési és tanulási nehézségekkel küzdenek. Ezen kívül foglalkozhat még hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű, krónikus vagy pszichiátriai beteg gyermekekkel, fiatalokkal; érzelmi zavarokkal küzdő, személyiségfejlődési zavarokkal küzdő gyermekekkel és fiatalokkal, illetve javítóintézeti nevelésben részesülő vagy utógondozásban ellátott gyermekekkel és fiatalokkal. :)

Hogy hol? Köznevelési-, szociális-, gyermekjóléti-, gyermekvédelmi-, egészségügyi intézményekben, és büntetésvégrehajtási intézményeknél is.

2017. jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! :)

Amelyik felsőoktatási intézmény meghirdeti a gyógypedagógiát, ott mindenképp lehet tanulni pszichopedagógiát? Csak mert néztem, hogy az Eltén igen, de pl Szegeden csak 3 szakosított képzést lehet választani..de lehet, hogy rosszul láttam, még elég bonyolult számomra ez a rendszer..

2017. jan. 17. 19:35
 3/7 anonim válasza:

Nem! Megnéztem a felvin, és pszichopedagógia csak az Elte-n van. :)

Egyébként én is az Eltére járok, másodéves logo-pszichoped szakos hallgató vagyok, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan. :)

2017. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a pszichoped. szakirány, bár én levelezőre készülök. Írtam privátban.
2017. febr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már van Kaposváron is pszichoped szakirány :(
2019. jún. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok :) akart lenni :) :) :)
2019. jún. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És Egerben is
2019. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!