Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyet megtehet a tanár?

Ilyet megtehet a tanár?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy átmentem egy másik tagozatra még félév előtt és eddig mindig a régi tanárom zárta le a jegyeimet,azonban mateknál valamiért nem.Ugye lett egy új matektanárom aki szerintem igazságtalanul zárt le.Ugyanis nekem nagyon rosszul megy a matek,sajna nem az erősségem de próbálok minden tőlem telhetőt megtenni,még külön járok korepetálásra is és az a helyzet hogy 2.6-ra álltam matekból és azthittem hogy megadja a hármast vagy ha nem is akkor majd irat velem valamilyen dolgozatot később.Azonban az történt hogy óra legelején közölte velem hogy az egész féléves anyagbol amit év eleje óta veszünk most irat és ha nem lesz meg a hármas akkor nem fogom megkapni a jobbjegyet.Eleve egy sima dolgozatra is több órákat készülök és nagyon ritka hogy hármasnál jobbat irjak, viszont ő egy egész féléves anyagból iratott amiről én semmit sem tudtam ugyanis egy szót sem szólt csak óra elején...esélyem sem volt felkészülni és nagyon magam alatt vagyok emiatt.:(Tudtommal csak a röpdogákat nem köteles bejelenteni,de ez rosszabb mint egy témazáró,mert egy Tz-ben csak egy anyagot kérdeznek ebbe pedig legalább 3 anyagrész volt. ilyet megtehet a tanár?Egyébként most kezdtem a gimnáziumot szóval 9.-es vagyok és humán tagozatos.Szerintetek szólnom kéne az igazgatónak? :(

2017. jan. 17. 11:13
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
1. még mindig nem röpdoga volt hanem félévi dolgozat 2.csak én irtam....
2017. jan. 17. 13:56
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Félévi röpddoga :) tökmind1 minek hívod.. bármikor irathat bsrmelyik anyagrészből bejelentés nélkül mert azt neked màr tudnod kell.. az igazságérzeted itt téved, mert nincs igazad. Volt joga iratni, ha pedig úgy döntött és te ezzel 2est kapsz, az csak és kizárólag a saját hibád, nem a tanáré
2017. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ööö, egy röpdoga volt egy félévi anyagból. Nyilván senki nem járt innen iskolába rajtad kívül, hogy tudja, miről volt szó. :D Röpdogát nem csak az előző három óra alapján lehet íratni, hanem akármiből. Nincs semmi szabály erre. Legközelebb legyél közelebb három egészhez, és megkapod.
2017. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Már nem azért de ha valaki lehetőséget kap arra mert kétesre áll hogy megkapja a jobbjegyet akkor mindig megbeszéli a tanár és a diák hogy miből készüljön fel...mindig is így működött...az összes másik tantárgyból ha valaki kétesre áll itt nálunk, akkor mindig hagynak időt hogy feltudjon készülni a gyerek...Az hogy ez más iskolákban hogy van az nem az én dolgom..Egyébként meg látom itt is azért megy a szövegértés...azok akik nem segíteni jöttek hanem inkább csak engem hibáztatni azoknak elismétlem mégegyszer...én nem az a fajta diák vagyok aki lusta,nem csinál semmit stb...mert azok akik ilyenek azok jogosan rosszak az adott tantárgyból...azonban én minden tőlem telhetőt megteszek ez által a "tanulj jobban" vagy "egy hármasra még egy majom is képes" jelzőket nem tartom jogosnak.Nyilván akiknek jó eszük van annak nem kell sokat tanulnia matekra ez tény...de az aki rendelkezik ilyen képeségekkel azoknak nincs joguk azt mondani hogy "az egész a te hibád mert nem tanultál" mert ez nem így van...eleve ha röpdoga lett volna akkor csak 10-20percig irhattan volna(nálunk kb. ennyi az időkorlát) de már nem azért ha tanultam is..MÉGIS HONANN EMLÉKEZZRK RÁ?? azok akik jók matekból ugyse értik meg...ők nyilván ezekre emlékszem...de akinek közel sincsenek ilyen képességei annak igenis kell egy kis idő hogy legalább visszaemlékezzenek...de nekem erre esélyem sem volt...még is hogyan emlékezzek olyan dolgokra amiket utoljára szeptember/október fele tanultam??Az új anyagokat amiket veszünk ha nem gyakorlom akkor már 3 nap alatt simán elfelejtem mi hogyan volt...és én megtehetném azt hogy figyelmen kívül hagyom a negatív kommentelőket de nem teszem meg mert tudom hogy mennyit szenvedtem azért a hármasért..Aki meg inkább csak azért jött mert nincs jobb dolga és csak piszkálódni akar az inkább ne irjon semmit azoknak akik meg rendesen válaszoltak azoknak viszont köszönöm.Én is gondoltam rá hogy nem kellene már most az elején konfliktusba keveredni a tanárral de látom rajta hogy utál engem pedig nem tettem olyan dolgot amivel megbánthattam volna..
2017. jan. 17. 16:38
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek... te itt csak önigazolásra vágysz. Hiába magyaráz el neked bárki bármit, te azt nem fogod fel, és ignorálod... le van szarva hogy te mihez szoktál.. egyedül a tanár joga és dolga eldönteni, hogy kitől mit, mikor, hogyan és miért kér számon. Neked ahhoz semmi közöd.

Neked egyetlen dolgod van: úgy készülni, hogy bármikor számot tudj adni a legjobb tudásoddal, akár visszamenőleg az egész félév anyagából. Hiszen amit átvettetek a kerettanterv szerint, azt neked bármikor, bármilyen esetben tudnod kell.

2017. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Szóval hiába szidod azokat akik elmondják hogy hogy működik a dolog, és nem pedig a sérült kis igazságérzetedet babusgatják, attól még nem lesz igazad..
2017. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

"nem az a fajta diák vagyok aki lusta,nem csinál semmit stb...mert azok akik ilyenek azok jogosan rosszak az adott tantárgyból...azonban én minden tőlem telhetőt megteszek"

Az, hogy mennyire vagy törekvő, a "szorgalom" jegybe számít bele. A matekjegybe CSAK az számít bele, hogy meg tudod-e csinálni a feladatot vagy nem:S


Értelek én, hogy neked most rosszul esik ez és úgy érzed, hogy kiszúrtak veled, de ez van - fel kell nőni! SENKI nem fog pátyolgatni SOHA! (Amúgy 17-es választ írtam, tehát nem tartom a tanártól jó pedagógiai módszernek az ilyen szúrópróbaszerű számonkérést, mert szerintem demotiváló, de hát a kérdés az volt, hogy megteheti-e, és igen, nyilvánvalóan megteheti:S)


Akik meg itt azzal jönnek, hogy mindig tudni kell mindent, nyilván szín kitűnőek voltak mindig mindenből! :)) Ugyan már, még egy valóban kitűnő diák sem szereti a hideg zuhany-szerű számonkérést!

2017. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
48%

tényleg ilyen elcseszett a legújabb generáció?

Én Biológiából álltam 2.00 -ra és volt 1 TZ 1 esem meg, 1 TZ 3asom, többi 2es de nem tudom már pontosan. Azt mondta a tanár hogy TZ ből nem lehet egyesem, úgy megbuktat, akármennyire is állok. Ja és ez biosz volt nem matek, a matek nagyon alap, a biosz meg kb csak az orvosnak kell.

És nem az igazgatóhoz mentem, hanem tudod mit csináltam?


Igaz hogy nem mentem be arra az órára, de utána az év legutolsó hetét végig tanultam :)

és nem buktam meg


egyébként a matek sokkal könnyebb mint bármit megtanulni, ha átlátod a dolgokat, megcsinálsz 1-2 típusú feladatot utána, már minden fog menni...

2017. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
78%
Nem szeretem igaz. Én jöttem azzal. DE az oktatási rendszer ezt várja el tőled, és én ezt írtam le. Egy szóval nem mondtam h minden alkalommal a legjobb jegyed is fogja kapni utána. De a matek valóban olyan, hogy közèpszinten nem kell hozzá kb sem érzék, sem tudás. Csak a legminimálisabb logikai készség. Az meg van, hacsak nem fogyatékos egy adott gyerek. Feltételeztem h a kérdező sem az..
2017. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy jótanács, de komolyan jótanács; ne a körülményeket hibáztasd folyamatosan. Nem mindenki matekzseni, akinek ötöse van matekból. Nem csak matekzsenik vannak itt, akik soha nem voltak iskolások. Nem a tanár írta a megoldásaidat a dolgozatra, ami miatt 2,6 lett az átlagod, hanem te. Nem azért nem vagy jobb matekból, mert megszakadsz, de nincsenek meg a képességeid, hanem abba ringatod magadat, hogy nincsenek meg a képességeid, és mindenhol csak kicseszni akarnak veled, mert sokkal könnyebb. Itt is nekitámadsz mindenkinek, aki más véleményen van. Nem, szerintem se volt korrekt dolog, de a matekra nem emlékezni kell, elegendő gyakorlattal lesz egy kialakult számolási rutinod, mert ilyen az emberi agy. Ez nem képesség meg varázslat függvénye. Nyilván azt gondolom, hogy mivel az egész féléves anyagot kérdezte, lájtosan fog pontozni. Ne folyamatosan másokat támadj, csak mert valami nem jön össze, a maximalizmus nem ebben merül ki. Lehet, hogy éppen tényleg ki akart tolni veled a tanár (általában nincs okuk rá), de akkor is adott volt a lehetőség. A legszemetebb tanárnál is el lehet érni, hogy segítsen téged, ha látja a fejlődést. Ahelyett, hogy a sarokba vonulsz, és beleéled magadat egy eposzi szenvedésbe (láss csodát, én is onnan tudom, hogy egyszer megrántottak félévkor matekból, konkrétan az érettségin jöttem rá, amikor megszabadultam az órai nyomástól, hogy tulajdonképpen mindent tökéletesen értek, és használni is tudom), kezdj el máshogy hozzáállni. Egy embert sem ismerek, aki - amikor igazán megpróbálta, és lelkileg is beleállt - nem ért el nagyon jó eredményeket úgy, hogy semmi affinitása nem volt a matekhoz.

Tudom, hogy rossz és hihetetlen, és biztos vagy abban, hogy száz százalékosan igazad van, de száz százalékosan biztos vagyok benne, hogy amikor - az iskolás éveid során - elengeded ezt a hozzáállást, és (még ha a gyakorlatban nem is így szokott menni) abban bízol, hogy elsősorban a képességeid és a befektetett munkád függvénye, hogy milyen eredményeket produkálsz, szebb, boldogabb, sikeresebb pályafutásod lesz.


Egyébként velem többször is volt hasonló, de ha nem kaptam meg a jegyet, hát nabumm. Év vége, felvételibe beleszámító jegyek fontosabbak.



Egyébként egy humán tagozatoshoz méltatlannak tartom, hogy a "látom gondok vannak a szövegértéssel" jellegű személyeskedéssel éljen.

2017. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!