Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Szegedi...

Mi a véleményetek a Szegedi Deák Ferenc Gimnázium spanyol szakáról? Mennyire kell erősen tanulni, illetve mennyire lehet jól megtanulni a nyelvet?

Figyelt kérdés
Magáról a suliról is érdekelnének, külön infók.
2017. jan. 17. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Több ismerősöm is odajárt még pár éve, elég változó véleményük volt, van, aki szerint nem olyan jó a tagozat, mások szerint életük egyik legjobb döntése volt. Szegedi viszonylatban egy átlagosan erős középiskolának számít, hasonlóan a Tömörkényhez. Nem szívatnak agyba-főbe minden órán, de ha valami érdekel, megkaphatod azt a tudást, ami ahhoz kell, hogy az adott tárgyból emeltet tudj tenni. A spanyol egy átlag spanyol tagozat, nagyon nem lehet róla mit mondani. Nyilván erősebb, mint azok a sulik, ahol a spanyol csak a második nyelv, ugyanakkor gyengébb, mint a Tömörkény két tannyelvűje. Ha rendesen odateszed magad, egy erős közép-/gyenge felsőfokú tudás sem kizárt, akár emelten is szép eredményt érhetsz el, de ha abszolút nem foglalkozol vele, akkor is rád ragad annyi, hogy nagy valószínűséggel egy középfokú érettségi se jelentsen gondot.
2017. jan. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm a hasznos választ ^^ agyaltam én is a Tömörkény két-tannyelvű szakán, de félek, hogy nem bírnám, de viszont spanyolt nagyon szeretnék tanulni ezért inkább maradok, úgy néz ki a Deáknál.
2017. jan. 18. 09:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a Tömörkényben kéttanos voltam, tudom, látom, milyen emberek voltak képesek arra, hogy elvégezzék, messze nem annyira nehéz, mint amennyire elsőre tűnik :)
2017. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!