Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő, ha az egyetem...

Mi a teendő, ha az egyetem nem biztosít elég helyet egy kötelező tárgyra?

Figyelt kérdés
Sajnos megbuktam egy kötelező tárgyból, ezért spec képzésre kell jelentkeznem. Azonban az egyetem nem biztosít elég helyet, hogy felvegyem.(meg kb még 20-30 ember van így) Ez már a 2. félév, hogy nincs elég hely, nagyon úgy néz ki, hogy emiatt fogok csúszni. Nem érzem fairnek, hogy esélyem sincs, hogy megpróbáljam a tárgyat teljesíteni, és emiatt mennek a féléveim. Már írtam levelet a tanszéknek, de nem reagálnak. Ez egyáltalán jogszerű?

2017. jan. 18. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
CV vagy sima kurzus? Sima kurzusra azért nem férsz fel, mert az alattad lévő évfolyam diákjai kitöltik a helyet, ami teljesen jogos.Ha CVről van szó, akkor nem tudom miért ennyire kretén a tárgyfelelős/tanszék.
2017. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyenkor a Tanulmányi Osztályra kell menni( nem tudom nálatok hogy hívják), és ott kibővítik a helyet. Az tényleg nonszensz, hogy emiatt csússzatok. Remélem megoldódik a gond.
2017. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
+ még annyit, hogy nézd meg a Tanulmányi- és Vizsgaszabályzatban, hogy mi vonatkozik erre. Nálunk az SZTE ETSZK-n ez nem jogszerű, mert mindenkinek kötelesek biztosítani helyet, sőt, még többet is, mint ahányan vagyunk összesen.
2017. jan. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak nem a BGE? Nálunk van ilyen... ezzel szerintem az a céljuk csupán, hogy csússz, és ha fizetősön vagy, akkor kicsengesd nekik még legalább egyszer a tandíjat, ha úgy csúszol, hogy marad tárgyad, mire befejeznéd. Egyébként a tanszéknek írj, kérj bővítést. Általában szoktak mindenhol pár helyet csinálni.
2017. jan. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!