Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagykállói Korányisok! Milyen...

Nagykállói Korányisok! Milyen a Korányi gimi? Válaszolnátok pár kérdésemre? (többi lent)

Figyelt kérdés

A Nagykállói Korányi Frigyes Gimnáziumba jelentekezek!

Minimum hanyas átlaggal lehet bejutni? Ti hanyas átlaggal jutottatok be? Többi kérdés

-Milyenek a tanárok/diákok?

- a felsősök szivatnak?

- milyen a koli? Milyen a szoba?

- milyen a fürdő?

- ti szerintetek fontos hogy laptopot vigyek a koliba?

- a kaja is jó?



2017. jan. 19. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kolesz milyen?
2017. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Szia! Ha még nem késő válaszolok☺

Attól függ hova mennél..

Ha kéttanra akkor 3.5 volt amikor én mentem azóta változhatott

Ha angol- infóra az kevesebb 3.0-tól szerintem..

Tanárok? Többnyire jó fejek ( bár szerintem olyanok mint máshol)

A diákok itt 99.9 %ban magyarok és nincs verekedés vagy ilyesmi ( max kibeszélés)

És itt többnyire ( a kéttannyelvűsök 100%ban) tanulni akarnak

Igen a felsősök szivatják az újoncokat ezért van a verébavató ( de az poénos nem pedig megalázó) ők is átélték

Mindenkinek át kell esnie rajta😂

Koli? No comment. Bár nem vagyok kolis de amit hallottam az nem bíztató ( pl fűtés)

Bár most javulhat a helyzet mert jövőre már átvesz az egyház minket szóval ezt is javítják majd...

Nem rossz ötlet laptopot vinni, mert bár van wifi, korlátozzák és a számítógépekhez is csak egy időbeosztással lehet hozzáférni...

A kaja többnyire elfogadható a hallottak alapján ( változatos)

Ha van még kérdésed nyugidtan írj!😉

2017. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia! Üzenetben nem lehetett küldeni neked...

Szóval a szilencium tanulási idő, ahol egy arra kijelölt teremben egy felügyelő tanárral vannak a kolisok

Itt a tanár és mindenki tud egymásnak segíteni.

Nem kell együtt zuhanyozni.

És az egyház max. annyit tesz, hogy egy tízperces áhítat az első óra előtt.. szóval szerintem ez korrekt ☺

2017. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért egyházi iskola lett már?
2017. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
most lesz szeptembertől, csak mondták, hogy erre kell számítanunk:)
2017. jún. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Értem, köszi a választ.


Kíváncsi leszek, hogy mi lesz még az áhítaton túl.

Azért az egyházi iskolákban, pl amiket nyíregyen lehet találni, ott nem csak kötelező áhítat van, hanem vannak egyéb iskolán kívüli kötelező programok is (ünnepi misék,avatások).


Meglátjuk mi lesz szeptemberben! (:

2017. jún. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
itt nem lesz nyugii:)
2017. jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom nem releváns, hiszen már 20 éve érettségiztem ott, kéttanítási nyelvű tagozaton. De azért leírom, mert jól esik.

Csak szép emléket őrzök róla Á, milyen jó volt :)

- felvételi volt, írásbeli + szóbeli, nem tudom, számított e az ált.sulis átlag.

- Akkoriban volt Gólyaavatás,rendes program a műv.házban vagy az aulában, nem emlékszem már pontosan. annyi történt,hogy szerepelnünk kellett előadni valami dalt/paródiát ilyesmi. Volt egy eskü szöveg, amit a negyedikesek elmondattak velünk. A negyedikesek pedig bekenték a szánkat valami majonézes-tejfölös szósszal és a seggünkre vertek papuccsal. Ezt mi megtiszteltetésnek vettük. Az avatás után már barátkoztak is velünk felsőbb évesek is :)


Ezenkívül persze próbálkoztak valami magánakcióval a harmadikosok este a koliban. A mi szobánkba azért nem jöttek be, mert kihallatszott, hogy vihogok, vagyis ébren van valaki.


- Akkoriban kiváló tanárok voltak, sajnos néhányan már nem élnek vagy nyugdíjba mentek.


- A koli jó volt. :) Most nem adok tippeket különböző huncutságokra, elvégre még csak nuller/elsős leszel. 4 és 8 ágyas szobák, fiú és lány szárnyra bontva. Nekünk kellett takarítani, ezt ellenőrizték is.


- A zuhanyzó és a mosdók tiszták voltak, de a wc- jújj, az néha nagyon nem, de erről az ott lakók és nem az intézmény tehetett. Volt bidé is :)


- nem tudom, akkor még mobil telefonunk sem volt, nem hogy laptop. De volt számtech szakkör :)


- azóta biztos teljesen más a választék. Nekünk inkább a mennyiséggel volt bajunk. pl 1 db virsli két zsemlével nagyon kevés, hiába vehettünk annyi kenyeret, amennyit akartunk.

Szemben volt kisbolt,a Paradiso bár illetve a buszmegállóban a suli oldalában a Pompom büfé. Itt lehetett még enni. Nyári időszámításban este 8-ig volt kimenő.

2017. júl. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Korányi Frigyes Görögkatolikus Gimnázium és Kollégium

Hát durva lett a neve. Örülök, hogy amikor én oda jártam, még nem volt ez az őrület meg.

2017. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
61%

Felsősök nem fognak szivatni, max a verebavaton. A tanárok nagy része jó, főleg Szűcs István tanarur!! Nagyon jó fej, viccelődött (de komolyan) tanár. Ha vele jóban vagy, az nagyon komoly főleg ha ő lenne a tanárod.( Nem tudom h van e osztálya) De ha tanulsz, akkor a tanárok jók lesznek! Kolirol annyit hallottam amit h télen nem mindig van meleg víz, fűtés és volt olyan terem ahol majd meg fagytak/fagytunk.

Ja és aki menne ide és olvassa: Csak úgy menjel a suliba ha tanulni is akarsz, ne rontsd le a színvonalat! Eléggé jó suli, normálisak az emberek és nem kell oda menni ha egy suttyó paraszt vagy.

2017. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!