Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Metropolitan...

A Budapesti Metropolitan Egyetemre szeretnék jelentkezni, ezen belül a média-design és az animáció szakot néztem. Valaki aki oda jár (vagy járt) megtudná nekem mondani, hogy a felvételi vizsgán mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Néztem,hogy van felvételi előkészítő, de arra sajnos nem tudnék elmenni minden héten, mivel debreceni vagyok, ezért is érdekelne nagyon.

2017. jan. 20. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Média-designról nem tudok teljesen pontosan nyilatkozni, azt tudom, hogy két forduló van. Ha jól csíptem el az infókat a nyílt napokon, akkor az első forduló portfólió, de a másodikról elképzelésem sincs.


Az animáció is két fordulós. Az első portfólió, itt teljesen szabadon választhatod ki a munkáidat, az egyetlen megkötés egy kötelező feladat, amiben egy szabadon választott képregényt/storyboardot kell összeraknod. Ha tovább jutsz, a második forduló három részből áll:

1. Műveltségi teszt főleg magyar rajzfilmes kérdésekkel

2. Kreatív feladat: adnak egy nevet, egy tárgyat és egy helyszínt, ehhez kell egy történetet kitalálni karaktertervekkel és storyboarddal.

3. Beszélgetés.


Ebből áll össze max. 200 pontod, ezt megduplázzák, így maximum 400 pontot lehet elérni.

2017. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. jan. 21. 10:02
 3/4 anonim válasza:
100%

Én most vagyok elsőéves Media Design-on, szóval elég frissek az élményeim. Azt tudni kell erről a szakról, hogy nagyon sokféle ember más-más területekről érkezik, köszönhető ez annak, hogy a szak is elég sokszínű. Sok a rajzos beállítottságú közöttünk, mások a zenei vonal miatt jönnek, aztán film és elég sok a műszakis, akik játékokkal foglalkoznak. Ebből adódóan a felvételi is így van kitalálva.


Kétfordulós a rendszer, az első körben egy 5 műből álló portfóliót kell leadnod, ami szinte bármi lehet. Film, zene, fotó, rajz, grafikák, installációk, tényleg bármi. Én a filmes vonalról kapcsolódtam be (előtte többségében a kamera mögött álltam és nem az útómunkálatokon dolgoztam), ezért küldtem 3 perces komplett jelenetet, egy showreelt, egy weboldal tervet meg ha jól emlékszem fotókat. Ehhez kellett csatolni egy motivációs levelet, amiben ki kellett fejteni, hogy miért ide jelentkeztem mik a céljaim vele stb. és a munkákhoz egy kísérő levelet, amiben meg kellett jelölni, hogy miben mit csináltam és kik vettek rajtam kívül részt stb. Ez gyakorlatilag egy nyilatkozat arról, hogy nem csalsz. Itt a kiértékelés után vagy kapsz egy megfelelt vagy nem felelt meg jelzőt.


Ha megfeleltél, akkor második fordulóban van egy műveltségi teszt, egy esszéírás egy film alapján (én ezt kaptam: https://www.youtube.com/watch?v=MWHpoJT3qK4), van egy kreatív feladat és a végén egy beszélgetés prezentációval egybekötve.


Az esszében azt várják, hogy mennyire vagy jártas a dolgokban pl.: milyen technikákat használtak meg hasonlók, itt bármit írhatsz ami az eszedbe jut. A kreatív feladatra 3 óra volt, a HoloLens-hez kellett kitalálni egy alkalmazást. Ki kellett találni, hogy mit tud, mire lehet használni. Lehetett neki arculatot tervezni, logót stb. vagy valami kreatívat hozzátenni. Én ezekhez akkoriban nem értettem, úgyhogy csak simán összeraktam egy szép ízléses prezentációt és a beszélgetés során elmondtam, hogy mire gondoltam és ez miért eladható stb.


Ettől sem kell parázni, a prezentáció után előveszik a portfóliódat és belekérdeznek dolgokba és ez alapján eltudják már dönteni, hogy alkalmas vagy e. Én egyébként a 400 pontból 388-at értem el, úgyhogy nálam ezerszer tehetségesebbek is vannak nálunk, szóval szerintem relatív nem nehéz bejutni.


Egyébként ezekről fogsz kapni majd időben tájékoztató e-mailt, abban is leírják, hogy egy jó motivációs levéllel tovább lehet jutni. Aztán a második körben már csak az dönt, hogy látnak e benned fantáziát, teljesen alkalmatlanokat úgysem vesznek föl és az neked sem lenne jó. Holnap még lesz egy nyílt nap, én is ott leszek. Gyere el, ha gondolod és próbálgasd ki a dolgokat.

2017. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Neked már lehet nem lesz újdonság, amit írok, de másoknak még lehet jól fog jönni.


A felvételi 3 részből áll, az első résznél adnak egy műveltségi tesztet, amit ki kell tölteni és írnod kell egy esszét egy ott levetített videóról/kisfilmről. A tesztben nagyon sokféle kérdést tesznek fel, az enyémben olyanok voltak, mint pl: sorolj fel három magyar természettudóst, három kulturális online portált, vagy hogy mikor volt az első tv-adás Magyarországon, mi a flashmob, melyik nem képformátum, 2 inch hány cm stb stb, nagyon vegyes (2-3 kérdéstől eltekintve mindig 4 válaszlehetőség közül kell választani). Ezután írni kell egy kb. 1 oldal terjedelmű esszét/elemzést a videóról, amit egyszer vetítenek le, erre fél órát kapsz. Az én felvételimen ez volt: https://www.youtube.com/watch?v=AjI2J2SQ528


Ezután jön a 2. rész, a 3 órás gyakorlati feladat. Mi azt a feladatot kaptuk, hogy készítsünk egy fegyvertartás elleni kampánynak egy plakátot, logót, animációt, videót, rajzot vagy bármit, ez abszolút rajtad múlik, de amúgy jobban szeretik, ha nem kézzel rajzolt munkát adsz be, hanem számítógépeset, ezen a szakon ugyanis leginkább az számít, hogy a számítógépes programokkal hogyan tudsz bánni.


A 3. rész pedig egy sima beszélgetés, itt csak a beadott portfóliódról fognak kérdezni, esetleg az ott készített munkádról, meg úgy összességében rólad és a személyiségedről szeretnének többet megtudni, pl. olyanokat kérdezhetnek, hogy zenélsz-e, mi érdekel a legjobban ezen a szakon, van-e tapasztalatod ilyen téren stb.

2018. júl. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!