Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány vagy Károli?

Pázmány vagy Károli?

Figyelt kérdés
Kommunikáció és médiatudomány érdekelne, de nem tudom, hogy melyik egyetemet válasszam.

2017. jan. 20. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Hello,


Komm. szakos Károlis vagyok. Én már kicsit bánom, hogy kommunikáció szakra jöttem (költségesen vagyok). Harmadik félévemet fejeztem be idén. A tanárok aranyosak, a tárgyak teljesíthetőek, a szaktársaim is okésak, azonban:


- eddig összesen egy órám volt, aminek köze volt a médiához (rádiózás), amin baromi sokan voltunk, így nem is tudtam elsajátítani a tárgyat kellőképpen.


- rengeteg felesleges tárgy van, aminek túl sok haszna nincs! ( kulturális antropológiából eddig 3 (AZAZ HÁROM!!!) tárgy is volt, de vágni például még mindig nem tudok.


Azt mondják, majd a negyedik félévtől fog beindulni a média, de hát nem tudom mire számítsak... Persze vannak kötelező társadalomtudományi tárgyak (pszicho, szoc, stb), de akkor sem érzem azt, hogy "szakmailag" ott tartanék, ahol ennyi pénzért kéne.


Ha államis lennék, akkor valószínűleg kevésbé zavarna a dolog.


Pázmányról azt hallottam, hogy gyakorlatiasabb a képzés. Járj utána :)

2017. jan. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Előző vagyok.


Kicsit kiegészíteném az imént leírtakat: A legtöbb kommunikáció szakon van egy halom felesleges tantárgy egyetemtől függetlenül. Én önmagába sehova sem jelentkeznék kommunikáció szakra költségesen - sokkal inkább jelentkeznék állami anglisztikára/magyarra/stb, és azon belül venném fel minorba a kommunikációt - így állami formában van lehetőség tanulni a érdekes és kiemelt kommunikációs tantárgyakat - hiszen minoron TÉNYLEG CSAK A LÉNYEG VAN.


Vagy esetleg médiatanárin (osztatlan) ahol még kevesebb a ponthatár. Így is ki lehet játszani a költségtérítést.

2017. jan. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta, jobban megérné egy másik bölcsész szakra jelentkezned, ahol minornak felveszed a kommunikációt. Több csoporttársam is így tett (japán a majorunk), egyikük tudtommal fel akarja cserélni a majort és a minort, így átkerülhet állami kommunikáció szakra (de ezt csak hallomásból tudom, és még nem történt meg). De hallottam hogy van rádiós meg műsorszerkesztős órájuk is :)
2017. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zyebra ***** válasza:
16%
Csak a Pázmányt ne szerintem. Több ismerősöm is panaszkodik, hogy hiába tol az állam egy rakás pénzt bele, attól az oktatás színvonala még nem javul. Sőt a híres jogi karáról (amit szinte mindenki el tud végezni) akkor már nem is beszélek. Akkor már inkább a Corvinust, a Metropolitant vagy a Zskf-et (azt hiszem most már zske) ajánlanám.
2017. febr. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!