Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igényelhető-e valamiféle...

Igényelhető-e valamiféle támogatás, ha egy családból két gyermek egyetemi tandíját is fizetni kell?

Figyelt kérdés
A kérdésem, hogyha én és testvérem egyetemre járunk, nem vettek fel államilag támogatottra, és ösztöndíjat sem kapunk, kaphat-e a család valamiféle támogatást/segélyt az egyetem díjára?
2017. jan. 22. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
nem. Miért fizetnének bármit azért mert ti nem tanultatok elég jól az államihoz? Erre ott a diákhitel.
2017. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár én nem fogalmaznék annyira direkt mint az első, de igaza van, önmagában erre nem kaptok támogatást.

Nyilván egyéb jogcímeken (pl. szociális rászorultság, jó tanulmányi eredmény) kaphattok támogatást, de csak emiatt nem.


Ettől függetlenül az adott egyetemen érdemes nézelődni, szoktak lenni belső ösztöndíjak. Nálunk pl. van olyan ösztöndíj, hogy az egyetemen az x legjobban tanuló fizetősnek elengedik a tandíj felét.

2017. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második, fizetősön nincs szociális támogatás. Az egyetlen amit tudnak igényelni és nem tanulmányhoz kötött az a Bursa, de ez pár ezer, ha meg is ítéliké
2017. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok

A "hivatalos" szociális ösztöndíjat nem kaphatják meg, de nálunk pl. van nagycsaládos ösztöndíj, illetve 1-2 ösztöndíj, amit a suli fizet, és amit kaphatnak fizetősök is. (mondjuk nem nagy összeg, az igaz)


Köztársasági ösztöndíjat is kaphatnak fizetősök is.

2017. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja értem, nálunk ilyenek nincsenek. Nálunk csak Bursat és tanulmányit kaphatnak.
2017. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De mindegy is, az eredeti kérdést megválaszoltuk.
2017. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!