Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, vagy már lediplo...

Egyetemisták, vagy már lediplomázottak tapasztalata kellene. Milyen egyetemre jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem már számtalan mennyiségű pályaorientációs tesztet és a többség ugyanazokat a területeket jelöli meg amikre én is gondoltam viszont az a baj hogy több ilyen van, a jelentkezési határidő pedig a nyakamon és dönteni kellene. Ti mi alapján döntöttetek?


Sokszor gondolkodtam azon hogy gazdasági ágazatba megyek mert korábban a matek volt a kedvencem, most viszont egy kevésbé jó tanárom van 11.-től szóval ez nem biztos hogy összejönne. Az informatika amiért még odavagyok, decemberig abban is maradtam hogy megyek szoftverfejlesztésre mert egyrészt sok pénzt keres, másrészt eszem is lenne megtanulni, csak valahogy sosem tudom rávenni magam hogy leüljek és tanuljam. Aztán elkezdtem marketing irányba is gondolkodni de azóta azt is elvetettem, visszatértem az infóhoz. Most januárban jött rám az új őrület hogy videóvágással, szerkesztéssel, szeretnék foglalkozni és ezt nagyon élvezem is tanulok is közben és talán ami a legfontosabb hogy amit csinálok annak rögtön látom az eredményét. A programozással sajna nincs így, mert elkezdtem de hiába programozok egy számológépet már relatíve hamar hogyha semmi értelme mert 1000+1 komolyabb program van a piacon. A videóvágás meg más.


Szerintetek lenne értelme ezzel tovább mennem? Hogy döntsek? A videószerkesztésnek lehet jövője és ha igen milyen kart nézzek ehhez, vagy ehhez nincs is külön kar?


2017. jan. 22. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Mérnök szakot ajánlanék mindenképpen.


Gépész, villamos, infós mérnökök jól keresnek szerintem. Ismerősei körömben ilyen MSC-s végzettséggel, egy jól beszélt nyelv esetén simán kaptak kezdésként Budapesten 250-300 nettót.

Esetleg még logisztikai/minőségbiztosítási mérnök sem rossz ha a gép/járműipar területén helyezkedik el.

Többi azonban fizetés szempontjából nem jó.

(Pl: én építőmérnöknek tanultam. De a végzettek 90 %-a ilyen 150 nettóért helyezkedett el).



Amúgy nekem informatikus ismerőseim közül, pont azok találtak extrém gyorsan jól fizető állást, akik magas szinten értettek a különböző programnyelvekhez. Nah meg persze programozás mellé kötelezően az angolhoz.

Videószerkesztésről konkrétet nem tudok, csak a programozási vonalról.

2017. márc. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!