Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fazekasba van esélyem bejutni?...

Fazekasba van esélyem bejutni? Többi lent

Figyelt kérdés
A budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumba jelentkeznék, 6 évfolyamos speciális matek tagozatra. Kitűnő tanuló vagyok első osztály óta. A magyar központim 45-46 pont lett. Hány pont matek központi kéne a szóbelihez alsó hangon? Hány pont szóbeli kéne a bejutáshoz? Válaszokat köszönöm :)

2017. jan. 25. 19:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a tavalyi évben kb 32 pontos matek központi kellett volna a szóbeli behíváshoz, tavalyelőtt pedig 34. A bekerüléshez emellé a minimum érték mellé legalább 45 pontos szóbeli kellett.

Jó néven veszik a szóbelin a sok oklevelet és versenyeredményt is.

Hogy érzed, mennyi lett a matek?

2017. jan. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Engem 2011-ben 45 pontos matekkal vettek fel általános tagozatra, nem az elsők között. Persze egy jó szóbeli sokat javít a dolgon. Az èn osztályomban majdnem mindenkinél max öt pont levonást kaptak az emberek.
2017. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom nagyon betippelni, 25 és 40 között valahol. Ha már behívnak szóbelizni, ott nem lesz gond. Oklevélből legalábbis tuti nem lesz hiány :)

Tudnátok esetleg kicsit pontosabb infót mondani a hatosztályos szóbelijéről? Esetleg konkrét példa?

És amúgy milyen a suli? Rengeteget olvastam róla, pozitívat negatívat egyaránt. Pest környékéről, egy Isten háta mögötti kis városkából járnék be. Az út oda kb. 1 óra (tehát napi 2 óra utazás). Megérné ez így? Mi a véleményetek? Itt, ahol most tanulok,(egy német nemzetiségi iskolában) kisujjból vagyok színötös napi maximum 0,5-1 óra tanulással. Szerintetek bírnék egy ilyen erős sulit is?

Köszönöm szépen ha segítetek, nagyon sokat számít :)

2017. jan. 26. 20:26
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Szia, én csak egy véleményt mondok, nem kell elfogadnod feltétlenül, 1. vagyok egyébként.

Szóval igaziból ebbe az osztályba a táltos matekosokat várják. Ha az okleveleid Zrínyi országosról meg Bolyai országosról vannak, akkor itt a helyed, ha nem ennyire, akkor azért gondold meg.

Ide olyan emberkék járnak, akiknek a matek a mindene, és heti 8 órájuk van, plusz szakkör stb. Megszállottnak kell lenni a matek felé. És azért 40 feletti matek központi jó lenne hozzá, sőt. a Csapat fele max pont körül lesz.

Nem elijeszteni akarlak, én nem is ide járok egyébként, csak a barátom.

A nagyon sok utazás számomra ellene szólna, kivéve, mondom, ha matek-mániás vagy. Ha igen, akkor próbáld meg, ha nem, akkor sztem ne. :)

2017. jan. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Véletlenül nem a dunakeszi Fazekasba jársz? :)


Én a társtud tagozatra járok (A), de gondolkodtam a C-n is. Nekem 50 pontos lett a matek, voltak versenyeredményeim is, tehát jogosan. :)


Ha van bármi kérdésed, szívesen válaszolok rá!


Az iskoláról dióhéjban annyit, hogy a tanárok elképesztő jók, viszont a közösség, a közösségi élet kevésbé. Innen bárhova van esélyed bejutni, ha rendelkezel olyan képességekkel. Én például Oxfordra szeretnék menni. :)


Ha egy kicsit konkretizálni tudnál, az jó lenne, így jobb válasszal tudnék szolgálni. Sok sikert! :)


Ui.: A bejutáshoz azt szokták mondani, hogy 175-ös összpontszám kell, és benn vagy.

2017. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Bogi11 ***** válasza:
66%
Utolsó ..kérdezhetnék? Minket a társadalomtudományi tagozat érdekelne. Sokáig a listánk élén is szerepelt. A nyílt nap is nagyon tetszett, és az iskolabejárás is. Most viszont egy ismerős nagyon megijesztett, mert a barátnőjének a fiát gyakorlatilag 9. félévben meg akarja buktatni a magyar tanár. Állítólag már év eleje óta rászállt, és megalázó stílusban beszél vele. Persze biztosan a gyerekben is van hiba, de azért elég riasztó. Azért az nem túl szimpatikus, ha olyan dolgokat is követel egy tanár, amit le sem adott. És , ha nem tudsz válaszolni, akkor lehülyéz..Nem tudsz esetleg erről valamit?
2017. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Bogi!


Nem hallottam az esetről. Viszont egy dolog biztos: az nem a fiú hibája, ha lekezelően beszélnek vele ahelyett, hogy pl. segítenék őt és plusz feladatokat adnának neki, hogy javíthasson. :/


Márcsak azért sem értem, hogy történhet ilyen, mert a mi osztályunkban a legtöbb tantárgyból megvan az esély a javításra. Más kérdés, hogy nemigazán van szükség rá, mivel a minket okító tanárok többsége jól leadja az anyagot, illetve óra után (és közben) akinek kérdése lenne, annak válaszol és elmagyarázza. :)


Nagyon sajnálom, hogy ilyen előfordul. De ez kivételes eset, nem jellemző az egész iskolára.


Mivel az irodalmat érintette a kérdésed, ha meg tudjátok mondani, ki felvételiztetett (ő fogja a jövendő gólyákat tanítani), szívesen írok róla pár sort. A magyartanárok többsége nagyon jó, élükön Takács Mártával, akit bár filozófiatanárként ismerek, de mindenki csak jót tud mondani róla! :)


Mivel én is tanárorientált vagyok, tudom, milyen fontos iskolaválasztásnál, hogy ki fog tanítani. :) Nyugodtan írj, és szívesen válaszolok!


#5-ös

2017. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Bogi11 ***** válasza:
100%
Szia #5-ös! :) Nagyon köszönöm! A jövő héten talán már kiderül , hogy egyáltalán esélyes-e a szóbeli . Utána jelentkezem.:)
2017. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nos? Hogy állnak a dolgok? :)
2017. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Bogi11 ***** válasza:
41+41=82 pont
2017. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!