Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Budapesti Fazekas...

Milyen a Budapesti Fazekas Gimnázium?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy nagyon jó gimnázium, viszont mostanában sok helyen azt írják, hogy a közösség nem olyan jó, a Berzsenyit és az Árpádot viszont nagyon dicsérik ebből a szempontból, mindenhol megemlítik, hogy milyen jó ott a közösség.

2017. jan. 26. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon jó, főleg matek vonalon.
2017. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
A Berzsenyi matektagozata tényleg elég jó (a mi évfolyamunkról többen benne voltak a matek OKTV top20-ban a matekos osztályból), de na, azért a Fazekas egy másik kategória. :) Én nem hallottam rosszat az ottani közösségről sem, a Berzsenyi meg igazából olyan, hogy tényleg jó a légkör és jó volt oda járni, de szerintem itt is az a legfontosabb, hogy szerencsés osztályközösségbe kerülj, amit sehol se lehet garantálni. Végső soron úgyis azok az emberek lesznek a barátaid, akikkel a legjobban hasonlítotok. Szerintem hagyd B-tervnek a Berzsenyit, és nem fogsz rossz helyre jutni, ha bekerülsz, de a Fazekas nem véletlenül első minden rangsorban.
2017. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Igen, 4 gimnáziumot jelöltem meg: a Fazekast, a Szent Istvánt, a Berzsenyit és az Árpádot. Mindegyiken a matektagozatot céloztam meg. Nyilván a Fazekast jelölöm meg elsőnek, de a többit nem tudom, mert szerintem nem csak a rangsor számít. Például sok olyant olvastam hogy az Istvánban specmaton kifogott egy nagyon rossz matektanárt.... viszont a Berzsenyiről nem hallottam még semmi rosszat, bár lényegesen hátrébb áll a rangsorban. Ebben esetleg tudna valaki segíteni? Továbbá a Fazekasba csak ilyen "kockák" járnak, vagy vannak azért lazább tanulók is?

2017. jan. 27. 20:09
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
A Berzsenyi reálos része elég jó, eleve gyakorlati és elméleti matek van, tehát nem csak egy matektanárod lesz. Nem tudok róla, hogy lenne rossz matektanár a suliban, nekünk mind a két tanárunk jó volt, igaz, én humános voltam. Egyébként a 32. hely annyira azért nem a világ széle (amikor én odakerültem, 14. volt, aztán valahogy az elmúlt pár év nem sikerült), de inkább azt mondanám, hogy a humános érettségik sikerülnek átlagban a legrosszabbul, és egy kicsit ezzel lehúzódik a sulis átlag, meg pl elvileg annyira nem figyelünk a nyelvvizsgákra, mint ahogyan pár suliban, márpedig ez is belszámít a rangsorba, és heurisztikusan tudom csak megmondani, de szerintem a Berzsenyiben végzettek többségének van nyelvvizsgája. A matek tagozaton sokan kiemelkedő eredményeket érnek el az OKTV-n, durván jó százalékkal érettségiznek, és nem hallani azt se, hogy sorba buknak ki az egyetemről, szóval szerintem a lehetőség adott.
2017. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hátha valaki olvassa ezt és idén felvételizik. :) Szóval összefoglalnám a véleményem a Fazekasról: - Nagyon jó iskola, jó tanárokkal, jó közösséggel. Az évfolyamok eléggé össze vannak nőve, és nem nagyon ismerek az osztályomból "kockát". Összefoglalva én mindenkinek nagyon ajánlom, jó suli :D
2018. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!