Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diploma beszámítás pszichológi...

Diploma beszámítás pszichológiára lehetséges?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy pszichológia alapképzésre milyen meglévő diplomákat számítanak be?

Sajnos emelt szintű érettségim nincs, és gondoltam ezen a szakon is van lehetőség a beszámításra, mint máshol, azonban nem találok róla semmit a neten.

Esetleg valaki tud erről valamit?


2017. jan. 27. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Más szakokon se számítanak be teljes diplomákat alapképzésben, csak krediteket/tantárgyakat. Ha már a kétszintű rendszerben érettségiztél akkor kell emeltet csinálni, de ha a régiben, akkor azt hiszem van rá mód, hogy valahogy átszámítsák. (Anyukám jelentkezett alapképzésre régi érettségivel, és máshogy számították, mint a kétszintűt, de oda nem volt kötelező emelt érettségi)
2017. jan. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azóta már megtaláltam amit kerestem :)

Minősítés alapján beszámítják érettségi pontok helyett.


"A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a Kar – amennyiben alapképzésre vagy osztatlan képzésre jelentkeznek – a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja."

2017. jan. 27. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!