Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki menedzser vagy logiszt...

Műszaki menedzser vagy logisztikai mérnök?

Figyelt kérdés

Az alábbi két szak érdekel. Jelenleg nemzetközi gazdálkodáson tanulok még, és ha végzek, szeretnék mellé egy másoddiplomát is, azonban nem tudom, melyik lenne az a kettő közül, amelyikkel jobban el lehet helyezkedni, relatíve könnyebb elvégezni (mert lehet már munka mellett szeretném, bár ez addig még elválik), illetve melyik az, amelyik jobban összhangban lenne az ng-vel (én itt a logisztikai mérnököt gondoltam, de lehet, tévedek).

A log.mérnököt a BME-n néztem, a műszaki men-t pedig az Óbudain.


Ha esetleg valamelyikőtök ezeken a szakokon tanul, tudna egy kis segítséget adni a kérdésben?

Ja és lány vagyok, szóval még az is érdekelne, mennyire vannak hátrányban a nők a férfiakkal szemben a műszaki jellegű pályákon.


Köszi előre is! :)



2017. jan. 27. 20:28
 1/8 Donald J. Trump ***** válasza:
Nagyon sok hölgy van műmenen, de nemz.gazd.-al szerintem nehéz lenne neked azt teljesíteni mesteren, inkább a logisztika.
2017. jan. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Szerintem csak alapképzésen végezném el (már ha sikerülne).

2017. jan. 27. 23:25
 3/8 anonim ***** válasza:
BME BSc logisztikán nincs levelező, munka mellett nem igazán lehet elvégezni. A hallgatók kb. fele lány.
2017. jan. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a logisztika, az a logisztikai menedzser MSc (új nevén ellátásilánc menedzsment) miért nem érdekel? Egy MSc többet ér mint egy második BSc + rövidebb + MSc mellett kb. mindenki dolgozik.
2017. jan. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

OE-n csináltam műment, de nappalin

elég sok volt a lyány


nemzetközi gazdálkodáshoz nem tudom mennyire illene ez, mert bár a gazdasági-műszaki tananyag aránya 65-35%, az a 35%nyi műszaki később nem tudom neked hogy segítene


elvégezni nem nehéz, levelezőn még könnyebb, mellette egész korrekt diplomát ad (legtöbb ismerősöm, aki csak eg diplomát szerzett onnan az netto 160-260+juttatások kezdőfizuval helyezkedett el -magasabb Pesten, alacsonyabb agglomeráció, vagy más megye- ami szerintem korrekt)

2017. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#4 Érdekel a mester is, de nem voltam benne biztos, hogy lehet-e egyből oda menni mesterre, vagy hogy van ez, de majd még utánajárok.


#5 Te a Keleti Károlyra jártál, vagy Székesfehérvárra az Alba Regia karra műmenre? Előbbiről azt hallottam -nem tudom, mekkora a valóságtartalma-, hogy lévén gazdasági kar, nem sokra nézik, hiába az Óbudai része, míg a másik ugyan nem Pesten van (és nekem ezért bonyolult lenne a lejárás) , de "értékesebb" diplomát ad.

2017. jan. 28. 12:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Pestre


és sok ismerősöm is oda járt, ez nem igaz hogy lenézik a diplomát

egyetemen belül van egy kis ellentét a gépész karral (a kicsit úgy kell érteni hogy nagy, sok diák fúj a műmen diákokra, rengeteg tanár fúj a műmen diákokra (csak így burkoltan hogy 'magukból nem lesz semmi', 'tudják hogy csak pazarolják az idejüket?' 'gyűlölöm a képzésüket, és célom, hogy minél többen megbukjanak', szóval lehet, hogy tévesek a feltételezéseim :D), de a többi karral jóba van a képzés


s mint mondtam, a diploma tényleg jó, főleg ha már dolgozol mellette (vagy gyakornok), mert egész jó papírt ad, amit ha ügyes az illető, fel lehet használni a munkaerőpiacon

2017. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szép kilátások :D Mondjuk ilyenek mindenhol vannak sajna.


Köszönöm szépen! :))

2017. jan. 29. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!