Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy is van a vizsgakurzus?

Hogy is van a vizsgakurzus?

Figyelt kérdés

Szóval ez volt az első félévem az egyetemen és 3 tárgyam nem lett meg. (Elég sok gondom volt+elég neves egyetem,versenyistálló szakán stb stb)

Azt mondta a tanár,hpgy az egyik tárgyból tutira indul vizsgakurzus tavasszal, a másik kettőből nem tuti. Ha indul vizsgakurzus,akkor az pontosan mit is jelent? Nem kell vejárni év közben órákra? És erre a bizonyos

vizsgakurzusra mikor tudok jelentkezni?

És ha valamiből nem indul,akkor azzal mi van?

Bocsi a hülye kérdésekért,de mindenki össze-vissza beszél, senki nem képes elmagyarázni rendesen.

19L


2017. jan. 30. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgakurzus az az amikor nem kell bejárnod órákra (mivel nincs) csak vizsgázni mész el a vizsgaidőszakban. Tárgyfelvételkor kell jelentkezni rá. Ha nem indul akkor szopó mert csúszol azzal a tárggyal. Főleg ha ráépülős.
2017. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Pontosan úgy, ahogy az első leírta.Tanári jófejségtől függhet még, hogy előrehozott vizsgaalkalmat hirdetnek a szorgalmi időszak elejére, hogy ne kelljen szívni ezzel a vizsgával már később.Hozzátenném még azt, hogy vizsgakurzus csak aláírással vehető fel, szóval ha az nincs, akkor csúszik a tárgyat 1 évet.
2017. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És mi van,ha nekünk nem volt semmiből aláírás? Még gyakon sem?:D

Amiből buktam a vizsgakurzusos ráépülős, a másik kettő nem.

2017. jan. 30. 20:04
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy
2017. jan. 30. 20:05
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és ha nem ráépülős,akkor nem csúszok,igaz??
2017. jan. 30. 20:06
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Mi alapján nem lett meg a tárgyad ha nem adnak aláírást, Valamilyen feltételnek meg kell felelni, hogy mehess vizsgára.

Amúgy nálunk a vizsgakurzus a következő szemeszter regisztrációs hetén van, szóval ha a vizsgaidőszakban nem sikerült akkor még reghéten van egy dobás. Vagy ha a tárgy alapjában nem vizsgás, hanem 2-3 ZH van és azzal lehet teljesíteni akkor van olyan, hogy ha nem sikerült valamelyik Zh és ezért meg lenne tagadva az aláírás vizsgakurzuson a teljes szemeszteres anyagból egyszer van lehetőség javítani - ilyenkor megadják az aláírást szorgalmi időszakban ha megírták a ZH-t csak nem sikerült. Adnak aláírást és egyest, majd vizsgakurzuson lehet próbálkozni átcsúszni.


Ha nem épül rá nem csúszol első évben, simán felveszed újra és elvégzed. Aláírás nélkül újra kell csinálni a tárgyat. De ha nincs aláírás leírod melyik egyetemről van szó, mert így eléggé vaktában lövöldözünk :D ELTE-ről olvastam itt valamelyik nap hogy ott nincs aláírás, de nem értem akkor hogyan működik a vizsgára bocsátás. Azért lehet ez befolyásolja hogyan mennek a dolgok, lehet hogy másabb mint ahol van aláírás.

2017. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen igen én is ELTE-ről vagyok és semmi aláírás nincs:)
2017. jan. 30. 21:13
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy sok helyen van aláírás nélküli tárgy.Pl nálunk közgáz volt ilyen, évközben nem volt zh, se katalógus, és vizsgaidőszakban lehetett vizsgázni.Ha sikeres volt, aláírták+beírták a jegyet.
2017. jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nálunk soha semmit sem kell aláírni:D csak úgy beírják a jegyet.

Szemináriumon is a 3.óra után már nem is nézte a tanár,hpgy ki hiányzik és semmi baja nem lett annak,aki soha egy szenináriumra sem járt.

2017. jan. 30. 21:35
 10/13 A kérdező kommentje:
Az egyik mégis ráépülős és abból nem lesz vizsgakurzus. Akkor mi van? Tavaszi félévben pedig nem lesz a tárgy.
2017. jan. 31. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!