Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan egyetem amelyik nem...

Van olyan egyetem amelyik nem hagyja az út szélén a tanulót a nyelvvizsga miatt ha mesterképzésről van szó?

Figyelt kérdés
Pl engedménnyel ha jelentkezik pl. annak végéig kell teljesítenie .. vagy valami egyetemi vizsgával ami engedné hogy jelentkezzen valaki. Persze a képzés végére kellene a vizsga csak hogy ne azon múljon ha valaki tovább szeretne lépni.
2017. febr. 1. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
De nemértem. Mesterképzésre felvesznek nyelvvizsga nélkül, ha még olyan rendszerben diplomáztál, ahol nem kellett nyelvvizsga. Ha pedig "mostanában" akkor nem lehet bsc-d se nyelvvizsga nélkül.
2017. febr. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az igaz de sok helyen lehetett hallani hogy voltak házi vizsgák meg ilyenek... és tény hogy addig nem lehet jelentkezni de sok helyen ígyis alig jelentkezik valaki mesterre...
2017. febr. 1. 01:51
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
de akkor te még úgy szerezted a bsc-d? mert ha igen, akkor nem kell mschez se
2017. febr. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Egyreszt egyetemre felnott emberek jarnak, es ezzel az egyetem is tisztaban, tehat abban is bizik, hogy kompetens vagy a felteteleik egyeduli megoldasaban. Masreszt pedig nyelvvizsga nelkul mar BA-t sem tudsz elvegezni, de ami a meg lenyegesebb nem nagyon letezik ma mar olyan szak, ahol ne kene kulfoldi szakirodalmat olvasni (ami gyakran magyarul nem elerheto) es tarsai. Mesterkepzesen ez fokozottan igaz, tehat ha nincs nyelvtudasod, akkor eleg nehez egyaltalan eljutni a mesterig...
2017. febr. 1. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Véleményem szerint, ha valaki egy középfokú nyelvvizsgát nem tud összekaparni, (hacsak nincs valami oka, diszlexia stb) az legyen bármilyen jó a szakterületén, nem érdemel diplomát.A mai világban, amikor már annyi minden angolul van, szerintem nem lehetetlen küldetés összeszednni.Ráadásul egyetemeken is bőven indul nyelvi kurzusm, szóval ez nem gátja a nyelvvizsgaszerzésnek.
2017. febr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem más hagy az út mentén. Te szúrsz ki saját magaddal. Első lépésként el kell kezdeni felelősséget vállalni.
2017. febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!