Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumi felvételinél több...

Gimnáziumi felvételinél több pontot kapok, ha van dicséretes ötös jegyem, valamelyik tantárgyból, pl. matekból?

Figyelt kérdés

8. osztályba járok, és most felvételizek gimikbe. A bizonyítványomban 5 darab dicséretes ötös jegy van (matek, kémia, biológia, technika és rajz). Ennek milyen jelentősége van a felvételi pontozásnál?


Ezen kívül van három oklevelem is (Bólyai matek verseny 1. helyezés, kerületi matek 2. helyezés és egy kerületi német 1. helyezés).

Ezekre az oklevelekre kapok plusz pontokat?


Ezekkel nem dicsekedni akartam, hanem az a gondom, hogy a központi felvételire lázas betegen mentem el, és ezért eléggé elrontottam, összesen 63 pontot kaptam.

Matematika-fizika szakon szerettem volna tanulni valamelyik gimiben, de ennyi ponttal feltételezem, hogy nem vesznek fel. Ezért kellenek a plusz pontok.


A bizonyítványom: 4,71 volt tavaly, most: 4,82.



2017. febr. 2. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Kifejezetten nem jár érte plusz pont, de szóbelin szokták értékelni, ha megmutatod őket (mármint az okleveleket és a bizit), és esetleg ott magasabb pontot adnak.
2017. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A szóbelire nem biztos, hogy behívnak... :-(


Matek-fizika szakra szerintem több pont kellett volna a központi felvételin.

2017. febr. 2. 15:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A dicséretes 5-ösért nem jár plusz pont semelyik tantárgyból.

Az okleveleket pedig a szóbelin szokták értékelni, szóval azokat jó, ha elviszed, és ott esetleg magasabbra pontoznak emiatt..


Szóval ha megírod, hogy melyik gimibe jelentkezel, akkor meg lehet mondani, hogy oda mennyi esélyed van. Pl. szerintem a Budapesten a Berzsenyibe lehet, hogy behívnának fizikára szóbelizni, de a József Attilába is. Viszont speciel az Eötvös felejtős, szóval ezért lenne jó tudni, hogy hova jelentkezel :)

2017. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezekbe a gimikbe felvételizek, ilyen sorrendben:


Berzsenyi Dániel

ELTE Apáczai Csere János

Óbudai gimnázium

Teleki Blanka

Újpesti Babits Mihály

Újbudai József Attila

Kosztolányi Dezső (I. ker.)

II. ker. Móricz Zsigmond

II. Rákóczi Ferenc

Újpesti Könyves Kálmán

Ady Endre (XIII. ker.)

Kerék ált. iskola és gimnázium (III. ker.)


Tudom, hogy ez sok gimi, de nagyon megijedtem, amikor nem sikerült jól a központi felvételi, hogy a felsorolt sok gimiben elsősorban, ahol van, a matematika-fizika tagozatra felvételizek. Imádom ezt a két tantárgyat, ezért próbálkozom, hátha valahol mégis sikerül... :-(


Ezután jelöltem be a természettudományi tagozatokat, majd utána a kémia-biológiát. Ha ez sem sikerül, akkor következnek az általános tagozatok.


A gimik sorrendjében, tudomásom szerint később még lehet változtatni, valószínű, hogy még módosítom a sorrendet.

2017. febr. 2. 21:33
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem gondold meg, hogy (napi legalább kétszer!) érdemes-e keresztül-kasul utazni a városon, órákat tölteni a tömegközlekedésen, ahelyett, hogy tanulhatnál, vagy pihenhetnél, vagy bármi... Mégis hányadik kerületben laksz, hogy tökmindegy, hova vesznek fel? Szerintem egyik iskolában sem fogják szeretni, ha folyton elkésel arra hivatkozva, hogy késett a busz...


Én értem, hogy matek-fizika tagozat kéne, de azért ennyire ne legyen már mindegy, hogy hol! Ha meg esetleg nem jön össze a tagozat, akkor főleg...

2017. febr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A 13. kerületben lakom, az Árpád hídnál. A Berzsenyi gimi van legközelebb, 10 perc gyalog. Nagyon tetszett a gimi, de nehéz bejutni, szerintem erre már nincs esélyem! :-(


Közel van még az Óbudai gimi, 3. villamos megálló.

2017. febr. 4. 18:11
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Viszont az Óbudaiba nincs szóbeli, hozott pontokat duplázzák, és tavaly matekra 138, mat-fizre 149 ponttal lehetett bekerülni. Ez azt jelenti, hogy ha 63 a központid, akkor 43 hozott ponttal már bent lennél, (matekra még kevesebbel), tehát max 7 négyesed lehet, ez bőven megvan, nem? :)

Az Apáczai jóval erősebb, mint a Berzsenyi, vagyis második helyre írni felesleges, sőt, ha a Berzsenyi után az Óbudai tetszene legjobban, akkor alig kell még bármi mást beírnod, mert az Óbudai valószínűleg sikerülni fog. :) Ne aggódj, és ne írj be ennyi iskolát, mert ennyi szóbelire nem is fogsz tudni elmenni, és felesleges is!

A sorrendben pedig erősebbtől a gyengébb felé érdemes haladni.

2017. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Szóval sztem ennyit elég beírnod:

1. Berzsenyi fizika, biosz, esetleg humán, ha mindenképp a Berzsenyit szeretnéd

2. Óbudai mat-fiz, matek

3. Ady

4. Kerék

Ez már bőven sok, nem olyan kevés a 63 pont, főleg mert jó jegyeid vannak. Az Óbudai is meglesz, az alatta levők meg pláne.


Ellenben a budai sulik, amiket írtál, messze is vannak, meg több pont is kellene.

2017. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha jól számoltam, akkor az Óbudai gimiben legalább 158 pontom lenne (47,5 x 2 + 63).

Sajnos, nem tudom, hogy milyen az Óbudai gimi.

Azért van a listámon mert, egyrészt van matek és matek-fizika szak (amire vágyom!) és nagyon közel van, csak át kell menni villamossal az Árpád hídon, és máris megérkeztem...

Magáról az iskoláról viszont nem tudok semmit, pl. milyenek a tanárok, és a tanulók.

Az épületről azt hallottam, hogy nagyon le van robbanva. Nyílt napon sajnos nem voltam.

2017. febr. 4. 20:42
 10/13 anonim ***** válasza:
A Könyvesben a négy évfolyamos rendszerben csak általános tantervű osztályok indulnak, úgy tudom, matekos-fizikás nem. Bár helyileg okés, ha a metró mellett laksz.
2017. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!