Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a nehezebb, emelt...

Melyik a nehezebb, emelt törin 45% vagy középszinten 80% felett?

Figyelt kérdés
Néztem pontszámításnál, hogy egy 45%-os emelt töri több pontot ér a többletpontok miatt, mint mondjuk egy 80%-os, tehát kiváló középszintű érettségi. Ezért kérdezném, hogy melyiket nehezebb megszerezni? Angolból ősszel csináltam egy 55%-os emeltet, ami szintén többet ér mint a 86%-os közepem. Nem volt sokkal nehezebb, mint egy nyelvvizsga, de ugye a töri azért más.

2017. febr. 3. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Háát, a 80% fölötti töri közép és a 45% fölötti töri emelt sem annyira necces, de ha biztosra akarsz menni, válaszd a közepet, ott nagyobb a valószínűsége, hogy nem szívatnak meg.
2017. febr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ott ugyanúgy megszivathat a saját tanárom, személyesen nincs vele bajom de tipikus az akinek megvannak a kedvencei, vagy akiről tudja, hogy politikailag hova tartozik...:) Szóval ugyanúgy elsülhet az ellentettje is. Pl. angol emelten korrektek voltak úgy ahogy.
2017. febr. 3. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az enmelt 45% könnyebb.
2017. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt 45% a kónnyebb, de ez nem azt jelenti, hogy a közép 80% nehéz lenne. Én sosem voltam jó töriből, sosem érdekelt. Közepen jót húztam, és így 81% lett összesen. Utólag is nagyon örülök neki. Volt olyan tétel, amiről fongom nem lett volna. Mindenesetre én az emeltet ajánlom. Jól jön az a plusz 50 pont. Nagyon is.
2017. febr. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Szia! :)

Szerintem is mindkettő teljesíthető, én inkább csak azért írok, hogy a többletpontot azért a helyén kezeld. Lehet, hogy ad plusz ötven pontot, viszont csak akkor, ha annak a százalékát számítod be, és ez egy nyolcvan és egy negyvenöt százalékos érettségi között 35 pont mínusz. Arról nem is beszélve, hogyha dupláznál, akkor ugye az már 70 pont, tehát nem éri meg a többletpontét. Ha pedig nem duplázol, hanem simán számítod, akkor a 45% húzza le az érettségi százalékodat. Tehát nagyjából lődd be, hogy miből mennyi százalékra számítasz, és a felvi pontszámítójával kalkuláld ki, mert jól hangzik ez a plusz ötven pont, de sokszor nem éri meg igazából :)

2017. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék, hogy az átlagba, ha van másból (6. tárgyból, emelt mellett közép is, stb), akkor azt számítják, amivel jobban jársz. A szabály, hogy mindig 5, azaz öt tárgyból fogják az átlagot számítani.

Példa:

a) 4 db 70%-os közép és egy 45%-os emelt esetén:

Átlag: (4*70+45)/5 = 65.

Pont (jegyek nélkül): 65 + 45 + 70 + 50 = 230.

b) 4 db 70%-os közép és egy 80%-os közép esetén:

Átlag: (4*70+80)/5 = 72.

Pont (jegyek nélkül): 72 + 80 + 70 = 222.

Tehát ebben az esetben például megéri, de láthatóan nem sok (8 pont) eltérés van. Ha sokat tanulsz, és nem 45, hanem 60%-ot érsz el már 26 pont lesz az emelt javára. Én az emeltet ajánlom.

2017. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az emelt 45% könnyebb.
2022. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!