Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ügyvédnek vagy Rendőrnek éri...

Ügyvédnek vagy Rendőrnek éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy megérné e NKE-re jelentkeznem rendészettudományira mert fizikailag megfeleltem és a többivel sincs gond, de az ügyvéd is érdekel meg hallottam több ismerősömtől is hogy nagyon ostobák járnak oda(NKE-re), és leginkább csak a fizikai állapotot nézik ami teljesen elvette a kedvem

2017. febr. 4. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Az hogy ostobák járnak oda túlzó egyszerűsítés. Sokféle ember jár oda, de nyilván nem a társadalom elitje, és kisebbségben vannak valószínűleg azok a nagyon tehetséges fiatalok, akik elhivatottság miatt választják a közszférát.

Ügyvéd teljesen más kategória, ugyanis a jogászképzés osztatlan 5 éves, és egy sokkal magasabb presztízsű szakma. Nem említhető egy lapon a rendőrökkel.

2017. febr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A jogász szak nagyobb presztízsű, de ha szívesen lennél rendőr is, elhelyezkedés szempontjából nem utolsó ötlet, plusz a szakmai előmenetel is egyszerűbb lehet. Az a fontos, hogy milyenek a preferenciáid. Segíteni mindkettővel tudsz, az egyik inkább fizikai, a másik inkább szellemi, az egyik nagyobb presztízsű, a másik lenézett szakma, viszont fontos, és nagyobb szükség van a jó szakemberekre. Minden rajtad múlik.
2017. febr. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem igaz, hogy ostobák járnak. Természetesen itt is vannak gyengébb láncszemek, de azok hol nincsenek? Sokan nem gondolnák, hogy valójában milyen nehéz végigcsinálni azt a három évet.

Sokan csinálják egyébként azt, hogy a rendőrtiszti diploma megszerzése után elvégzik a jogi egyetemet is, van, aki már az iskola alatt elkezdi, de ez nyilván elég megterhelő. Viszont attól, hogy elvégzi az ember, még nem lesz ügyvéd, ehhez szükséges két év gyakorlat, aztán a jogi szakvizsga ideje. A két éves gyakorlat során pedig ügyvéd mellett kell gyakorlatozni, ami azt jelenti, hogy le kell szerelni a rendőrségtől, mivel a kettő együtt nem megy.

2017. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva ott végzett tiszt ismerőseim is mondták, hogy évről évre rosszabbak azok akik onnan kijönnek és amikor ő volt akkor is a legtöbb ember bulizós idióta volt aki max nőket akar megdugni és azért kell nekik, hogy rendőrök legyenek
2017. febr. 5. 17:39
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

ez az évről évre rosszabb...

Ez tipikus "bezzeg az én időmben még nem ilyenek voltak a fiatalok"


Nálunk a HHK-n is ezt magyarázzák aztán csapat gyakorlaton meg kiderül hogy nemis olyan hülyék ezek...

RTK-n is kb ugyanezt tudom elképzelni...

Hülyék meg mindenhol vannak

2017. febr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" ehhez szükséges két év gyakorlat, aztán a jogi szakvizsga ideje."


Nem kettő, hanem három, és UTÁNA jönnek a szakvizsgák. De a többi stimmel.

2017. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenhonnan kettőt hallottam, de elképzelhető h három. :D


Elég érdekes, én itt az rtk-n még soha nem hallottam, h valaki azért akarna rendőr lenni, hogy dugja a nőket...akikkel eddig beszéltem a témáról, mindenkinek régi vágya volt az h rendőr legyen, vagy mert gyerekkori álom, vagy mert van a családban más rendőr. És azt sem gondolnám h hülyébb emberek jönnek ki, mert azoknak akik most járnak ide sokkal több mindent kell megtanulniuk, mint azoknak, akik régen végeztek, köszönhetően a sok közös modulnak meg stb...

2017. febr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogyan hallhattál kettőt "mindenhol", amikor mindig is három volt.

A: polgári anyagi jog, eljárás jog és gazdasági társaságok joga (ebben van a családjog, csőd- és felszámolás, stb.)

B: büntető anyagi jog, büntetőeljárás és büntetés végrehajtás, szabálysértés

C: közigazgatás, alkotmányjog, munkajog- és TB-jog, EU jog.

De nincs ebben semmi titok, itt meg lehet találni mindent róla: [link]

2017. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, ezt akartam még kiemelni:

"A joggyakorlat ideje – napi 8 órás munkaidővel számolva – 3 év. Napi 8 óránál rövidebb munkaidő esetén a joggyakorlati idő arányosan meghosszabbodik, az azonban 8 óránál hosszabb napi munkaidő esetén sem lehet kevesebb, mint 3 év. A különböző, okleveles jogász szakképzettséghez kötött munkakörökben szerzett joggyakorlatok idejét össze kell adni."

2017. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen csinálják itt rtk-n, hogy 3 év után mennek jogra, mert csomó tárgyat el lehet fogadtatni. Az hogy vannak hülyék, vannak, de hol nincsenek. Javarészt normális ember. Ismerek jelenlegi harmadévest, aki mellette tolja az elte-t.

Az állítás meg úgy helyes, hogy a fizikai állapotot IS nézik, attól még ugyanúgy megvannak a húzós tárgyak és semmivel sem egyszerűbbek mint máshol, aki ismeri Ballát tudja ;)

2017. febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!