Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szlavisztika szak? Többi lent!

Szlavisztika szak? Többi lent!

Figyelt kérdés

Lenne egy pár kérdésem:

Szlavisztika szakon van haladó csoport? Vagy az elejétől kezdi mindenki? Orosz szakirány érdekelne.

ELTE és Pécs az ami egyelőre szimpatikus lenne. Ti melyiket ajánlanátok inkább? Tapasztalatokat is szívesen olvasnék. (Jó döntés volt-e, mi az ami tetszik, mi az ami nem, ilyesmik)

A második szláv nyelvet mennyire veszik komolyan?

Nagyon megköszönném a válaszokat:)



2017. febr. 5. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én elvégeztem, igaz nem ott, de semmi értelme nem volt. Nem igazán nyelvtanításról, hanem a kulturális ismeretek elmélyítéséről szól. Egyik nyelven sem fogsz csak az ott tanultak alapján középfokot elérni, én is magántanárral felsőfokúztam, így viszont nem érte meg oda járni. Nálunk csak kezdő csoportok voltak. A második szláv nyelv oktatása kb. 0 szintű volt, bár ez nyelv és oktató kérdése.

Az Eltén tudomásom szerint van anyanyelvű csoport.

2017. febr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ. Igazából én nem a nyelvtanulás miatt mennék. Suliban és magántanárral tanulom az oroszt és még két évem van vissza a gimnáziumból. Ezért érdekel hogy van e haladó mert előről kezdeni nem szeretném. Szívesen olvasnék még tapasztalatokat.
2017. febr. 5. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

Persze, az anyanyelvű csoportba nyilván beülhetsz, de ez meg az adott évfolyam összetételétől függ, hogy ki milyen tudással kerül oda, lesz-e egyáltalán haladó csoport. Ez lutri.

Én a helyedben hanyagolnám a témát, elég a nyelvet vagy esetleg nemzetközi kapcsolatokat tanulni, önmagában az, hogy bölcsészkar, egy nulla. Hangtant, alaktant, jelentéstant, frazeológiát, irodalmakat fogsz hallgatni reggeltől estig iszonyú részletességgel, amit aztán semmire nem tudsz használni az életben.

2017. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen akkor még keresgélek más szakokat is:/
2017. febr. 5. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Szép nyelv és hasznos is lesz, de magántanárral is nyugodtan felsőfokúzhatsz, és mellette tanulhatsz olyat, amiből megélsz majd. Sok sikert!
2017. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

ELTE-n van haladó és kezdő csoport is, de olyan is van, ahol csak anyanyelvűek is vannak. Azt, hogy melyik csoportba fogsz járni te döntöd el, de ha nem éred el az adott szintet, akkor nyilván áttesznek másikba.:)

Azt fontos kiemelni, hogy nem nyelviskola. Nem csak nyelvet fogsz tanulni, hanem sok-sok más tárgyat, például irodalmat, nyelvészetet.

2017. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!