Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemen egy szemináriumi...

Az egyetemen egy szemináriumi tárgyam nem teljesítettem, de a kollokviumi vizsga eredményére beírtak egy 5-öst, "csak úgy, ajándékba". Újra fel kellett vennem a szemináriumot, de ez csak az előadás együttes felvételével megy. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

Egy éve történt. Elég nehéz, de nem túl hasznos tárgy, úgy tudom mások is kapnak emiatt a kollokviumra ajándék jegyet az egyetemen. Csak nekik meglett a szeminárium, vagy pedig más szakra járnak és nincs ebből szemináriumuk. Én pedig megbuktam a szemináriumon.


Ebben a félévben felvettem a szemináriumi tárgyat és az előadást is.

(Csak a szemináriumot nem engedte a neptun.) Mindkettő 2. tárgyfelvételnek számít. Eleve hogy engedhetett -elvileg- sikeresen elvégzett tárgyat újra felvenni a neptun? Mi fog történni,ha idén nem kapok ajándék jegyet a kollokviumra és nem teljesítettnek minősül majd a tárgyam? A tavalyi évben beírt 5-ösöm bent marad majd? Mit csinálnak majd a tanulmányi osztályon, ha azt látják, hogy van egy 5-ösöm, ennek ellenére újra felvettem a tárgyat (ki tudja hogyan??) és ekkor nem sikerült teljesítenem?



2017. febr. 6. 10:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Most néztem meg, tavaly ajándékba megajánlott(!) jegynek kaptam 5-öst és persze elfogadtam.
2017. febr. 6. 10:53
 2/8 A kérdező kommentje:

Az már egy fokkal jobb, hogy megajánlott jegyet kaptam, nem?

Mert így senki nem állítja, hogy egy olyan vizsgára kaptam 5-öst, amin elvileg ott sem lehettem volna. :D

A tanár bármire adhat megajánlott jegyet (még a semmire is), nem? Ezt nem kérheti rajta számon senki?

Egy előadásra még úgy is lehet megajánlott jegyet kapni, hogy a szemináriumot nem teljesítettem, ugye?

Csak vizsgázni nem lehet elmenni, ugye?

Nagyon kétségbe vagyok esve. :/

2017. febr. 6. 11:06
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy van olyan szabály, hogy előadáson/kollokviumi vizsgán CSAK egy vizsga megírására lehet megajánlott jegyet adni? Pl. órai aktív részvételre nem?
2017. febr. 6. 11:10
 4/8 anonim ***** válasza:
meglett a tárgyad fölösleges volt felvenni megint...
2017. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egyetemen egy szemináriumi tárgyam nem teljesítettem, de a kollokviumi vizsga eredményére beírtak egy 5-öst, "csak úgy, ajándékba"

az előadás és a szeminárium összefügg ebből a szempontból nem fogsz 2 külön jegyet kapni egy tárgyra.

2017. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A neptun azt írja, hogy a szeminárium nem teljesített, az előadás igen. Mit csináljak?
2017. febr. 6. 13:08
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálunk több tárgyból úgy van, hogy akinek sikerült a szeminárium, az mehet vizsgázni. Ugyanabból a tárgyból két külön jegyet lehet kapni ebben az esetben.
2017. febr. 6. 13:12
 8/8 anonim ***** válasza:
ez esetben beszélj az oktatóval.
2017. febr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!