Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Róth...

Mi a véleményetek a Róth Gyula szakgimnáziumról?

Figyelt kérdés
Oda szeretnék menni. Milyen ott az oktatás? Milyen a kollégium? Szerintetek érdemes oda menni? Átlagban milyenek az ottani diákok illetve a tanárok?

2017. febr. 6. 16:58
 1/6 meszike91 ***** válasza:

A kolesz elég szar állapotban van, de elvileg két éven belül felújítják.


Alapvetően konzervatív suli, a diákok 90%-a fiú. A tanároknak is elég konzervatív a mentalitásuk, de a többségükkel nincs semmi baj.


Milyen szakra akarsz menni? Az erdészetre nem érdemes, sokszoros a túlképzés, munkanélküli leszel vele. Oda csak akkor menj, ha apuci tud munkát szerezni. Kapcsolatok nélkül esélytelen elhelyezkedni. A faipar egész jó, azzal lehet munkát találni.


A diákok közt aránylag sok a nagypofájú barom. De a tanárok kordában tudják tartani őket.

2017. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a tanárom,hogy faipari,természetvédelem,vadkazdálkodás és még valami van amire nem emlékszem. Ezek közül vagy a vadgazdálkodásra vagy a természetvédelemre szeretnék menni :) Te is ott tanulsz? Vagy már befejezted a sulit?
2017. febr. 6. 18:41
 3/6 A kérdező kommentje:
Lányként mennyire lehet ott érvényesülni?
2017. febr. 6. 18:43
 4/6 meszike91 ***** válasza:

Én faiparon vagyok 5.-es.


Erdész, faiparos és környész képzésről tudok. De lehet van az erdészeten belül vadgazda is. Ja meg a Lippait is hozzánk csatolták idén, most már van kertész, szőlész stb is.


Környészek közt van aránylag sok lány. Az én osztályomban egyáltalán nincs. Érettségi előtt volt a 30 fős osztályból 2 lány. (akkor egy osztályban voltak az erdészek és a faiparosok) De volt olyan osztály ahol kb 6-8 lány is volt.


Ha érdekel akkor gyere el nyílt napra. Erdészetre szerintem nem érdemes menni, mert nehéz vele elhelyezkedni. De ezt nem hiszem, hogy nagyon reklámozná a suli.

2017. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)


Jöhet még,mert nagyon kíváncsi vagyok a suli iránt :)

2017. febr. 7. 09:19
 6/6 anonim válasza:
Az erdészeti képzésben benne van a vadgazda is, de csak ebben az évben, ez a képzés ugyanis jövőre már nem indul, csak simán erdészeti lesz.
2017. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!