Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne átjelentkeznem...

Érdemes lenne átjelentkeznem a SOTE-ra, vagy majd a pécsi diplomával menjek oda rezidensnek, esetleg PhD hallgatónak?

Figyelt kérdés
Az átvételhez az utolsó két félév átlagának (KKI) 3,51 felett kell lennie, az enyém 4,5 körül van. Ha ebben a félévben is tartom, gondolkodom az átjelentkezésen. A PTE se könnyebb/nehezebb szerintem (legalábbis, amiket SOTE-s ismerősöktől hallok, azok alapján), de a SOTE megítélését sokkal jobbnak tartom. Magyarországon gyakorlatilag az orvosi egyetem és a SOTE közt egyenlőségjel van az emberek többsége, a média és még sorolhatnám, kik szerint, mintha máshol nem is lenne orvosképzés. Minden orvosi témájú interjúban SOTE klinikán, SOTE-diplomájú orvost kérdeznek. Mindenhol őket „hirdetik”. Régebben volt interjú az orvoselvándorlás kapcsán medikusokkal, természetesen a SOTE szemeszternyitóján, és ott is úgy nyilatkoztak hallgatók is meg a riporter is, mintha Magyarországon csak a Semmelweis Egyetem képezne orvosokat. Nem akarom, hogy azért nézzenek le, vagy azért kelljen többet bizonyítanom, mert nem a SOTE-n végeztem. El akarom kerülni a skatulyázást, a sztereotipizálást.

2017. febr. 7. 00:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

„Érdemes lenne átjelentkeznem a SOTE-ra, vagy majd a pécsi diplomával menjek oda rezidensnek, esetleg PhD hallgatónak?”

Mi a cél? Pécsi diplomával mehetsz a SOTE-ra is akár rezidensnek, akár PhD-hallgatónak, de akár Pécsre is mehetsz bármelyiknek. Miért mennél át máshova? Ha azért, amit leírtál, akkor a válasz egyértelműen NEM.


„A PTE se könnyebb/nehezebb szerintem (legalábbis, amiket SOTE-s ismerősöktől hallok, azok alapján), de a SOTE megítélését sokkal jobbnak tartom.”

Ez butaság. Mindegyik világszínvonalúő egyetem, mindegyikre özönlenek a külföldiek, Nyugat-Európából is, és jönnének többen is, ha lenne hely. Van pár troll itt, aki próbálja az emberekben elültetni a sztereotípiát, meg az életben is van 1-2 beképzelt ember. De őket meg senki sem veszi komolyan. A leendő munkaadók között a QS felmérése alapján egyébként pont a PTE ÁOK megítélése (empoyer reputation) jobb. És szerintem inkább ők számítanak, mint az átlagemberek vagy a trollok. De te döntöd el.

[link]

[link]


„Magyarországon gyakorlatilag az orvosi egyetem és a SOTE közt egyenlőségjel van az emberek többsége...”

Nem az emberek többsége, csak a hozzá nem értők számára.


„Minden orvosi témájú interjúban SOTE klinikán, SOTE-diplomájú orvost kérdeznek.”

Ez inkább csak a túlzott Bp.-centrikusság miatt van, mivel a bp.-i székhelyű médiának is egyszerűbb oda átmenni forgatni egy 10 perces filmet, mint elutazni valamelyik másik orvosi kar városába.


„Nem akarom, hogy azért nézzenek le, vagy azért kelljen többet bizonyítanom, mert nem a SOTE-n végeztem. El akarom kerülni a skatulyázást, a sztereotipizálást.”

Aki ezért lenézne, annak a véleményére nem szabad adni. Főleg, hogy nem megalapozott. Ne legyél olyan, mint a molnár meg a fia a mesében...

[link]


Ha én meg azt mondom, hogy sok embert ismerek, aki azért nézne le, mert csak azért mentél át másik egyetemre, hogy egyesek ne nézzenek le, akkor hogy fogsz egyszerre nekik is megfelelni?

2017. febr. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
El se olvastam a kérdést, de Magyarországon minden orvostudományi egyetemről kiváló szakemberek kerülnek ki, édesmindegy hogy SOTE,POTE,SZOTE vagy DOTE.Csak néhányan azt hiszik, hogy a SOTE az atyaúristen.
2017. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
9%
Ha komoly céljaid vannak, pláne PhD-ban gondolkozol akkor valóban érdemes átmenni a SOTE-ra. Minél hamarabb annál jobb.
2017. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem lesz könnyű dolgod az életben, ha ennyire félsz mások (sőt, idegenek és laikusok) ostoba sztereotípiáitól!

Ezzel a mentalitással SOHA nem fogod tudni elkerülni a sztereotípiákat! Próbálj egy kicsit felnőni!

Szerinted jó a PTE? Szeretsz oda járni? - Csak ezek számítanak!

2017. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3-as, ezt kifejtenéd? Az oké, hogy a SOTE-n több a kutatási lehetőség, főváros, több támogatás, pénz. De mi az, hogy minél előbb, annál jobb? Ahhoz miért is nem elég csak PhD-re odamenni?
2017. febr. 7. 18:22
 6/17 anonim ***** válasza:
9%

Nem hiszem, hogy itthon emiatt nagy hátrányba kerülni esetleg csak akkor ha klinikán szeretnél dolgozni,mivel oda sokan jelentkeznek, ezért nagy eséllyel előfordulhat, hogy SOTE-n végzett orvosokat szívesebben vesznek fel.


Ha meg külfödre mész akkor megint csak előnyben lehetsz ha SOTE-s diplomád van és nem csak egy vidékis.


Viszont ha nincsenek nagy terveid, és lesz PhD-d is, esetleg nem is klinikán akarsz dolgozni akkor pécsi diploma is jó.

2017. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

A 88%-ra meg ne hallgass, az employee reputation a pécsi egyetem összes hallgatójára vonatkozik, ugyanis ott orvosi mellett sok más szakon is képeznek, ha megnézed a top university "Medicine" kategóriában a toplistát akkor SOTE van első helyen a magyar egyetem közül amíóta csak létezik a toplista.


[link]


csak válaszd ki Magyarországot (Hungary).

2017. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
6-os, te milyen szert szedsz? Hiszed is, amit mondasz? Egy: klinika mindhárom vidéki orvosinál van, ott nyilván a saját diplomát preferálják, ahogy a SOTE-n is. Pécsen pl ott van a DaVinci Magánklinika is. Dolgoznak Budapesten orvosok vidéki diplomákkal SOTE-klinikától közkórházon át magánklinikáig mindenhol. Még más szakos diplomával is lehet PhD-zni a SOTE-n, nemhogy orvosi diplomával. Miből gondolod azt, hogy a pécsi (vagy más vidéki) diploma csak arra jó, ha nincsenek nagy terveid, mehetsz közkórházba robotolni? Ha külföldön nem fogadnák el a vidéki diplomát, nem lenne itthon orvoshiány, te zseni. Nyilván nem ismerik a pécsi orvosit más országokban, azért van külön német képzés a németeknek, és azért van tele az angol képzés arabokkal, spanyolokkal, dél-amerikaiakkal, de van kanadai is. Ugyanígy az USA-ba a USMLE vizsgához is mind a 4 magyar orvosi akkreditált. Akkor miről beszélsz?!
2017. febr. 7. 18:55
 9/17 anonim ***** válasza:
3%

"3-as, ezt kifejtenéd? Az oké, hogy a SOTE-n több a kutatási lehetőség, főváros, több támogatás, pénz. De mi az, hogy minél előbb, annál jobb? Ahhoz miért is nem elég csak PhD-re odamenni?"


Hát azért nem, mert a doktori iskola nem ott kezdődik, hogy már diplomám van és jelentkezek, mert akkor már rég késő. Szóba sem állnak vele.


A dolog ott kezdődik, hogy megkeresek egy alkalmas témavezetőt, és már a diplomamunkát is nála írom, sőt még jobb ha már TDK-zom is nála. Vadidegen hallgatót egyetlen témavezető sem szívesen támogat a doktori felvételinél. Arról nem beszélve, hogy csak úgy lesz esélye bejutni egy doktori iskolába (pláne állami ösztöndíjat elnyeri), ha már a jelentkezéskor van 1-2 (nyilván a témavezetőjével társszerzős) cikke a megpályázott kutatási témában.


Sokan azt tanácsolják a tudományos pályát megcélzók számára (magam is így vagyok vele), hogy legjobb már középiskolásként megkeresni a későbbi témavezetőt és Kutdiák-osként, TUDOK-osként már akkor elkezdeni vele a munkát.

2017. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én azt értem, és tudom, hogy a SOTE-st előnyben részesítik, de más diplomával is mennek oda PhD-zni. Biológusok, pszichológusok stb.. is szereznek PhD-t a SOTE-n. Akkor a vidéken végzett orvosnak miért ne lenne lehetősége bejutni?
2017. febr. 7. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!