Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Babits Mihály gimnáziumról...

Babits Mihály gimnáziumról (BP) mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
olvasgattam kérdéseket, sokan azt írják hogy nem jó, ezáltal meggondoltam magam. Szerintetek milyen :)?

2017. febr. 7. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon is jó suli..

Nagyon jó minden területen az oktatás.Nyelvből 1 nyelvvizsga ha szorgalmas vagy akkor tuti meglesz, de sokan felsőt is csináltak vagy 2 közepet.

90% körüli a bejutás egyetemekre, és ne holmi ZSKF,Metropolitan meg stb, hanem BME,ELTE,Orvosi egyetemekre is sokan jelentkeztek és kerültek be.

Mindenképpen csak ajánlani tudom.

Ami még előny:Kellemes zöld helyen van,sokféle sport lehetőség (van vadiúj uszoda,focipálya), a tanárok nagyrésze kedves.

2017. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oooo köszi ezzel most tökre megnyugtattál... <3

Középfokú nyelvvizsgát már sikerült letennem, úgyhogy megcélzom a felsőfokút. Érdeklődhetnék, hogy te is oda jársz/jártál esetleg? :)

2017. febr. 7. 22:49
 3/7 anonim válasza:
Nekem vannak babitsos ismerőseim és ők aranyosak. A suliról is inkább jókat hallok tőlük.
2017. febr. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én csak ajánlani tudom. Ez a 6.évem és imádom.


Jók a közösségi programok, sokféle rendezvény van. Most pénteken például diáknap lesz, ahol vannak délelőtti, délutáni és esti programok. Már nagyon várom :).


A tanárok nagy része tényleg kedves és segítőkész, nem elgáncsolni akarnak, hanem minél jobban támogatni. Van olyan tanárom, akit először nagyon nem szerettem, mert szigorú volt. Aztán 1-2 év után rájöttem, hogy a mi érdekeinket nézi és azt akarja, hogy sikeresek legyünk miután kikerülünk gimiből.


Igaza van annak, aki azt írta, hogy nagyon jók a továbbtanulási mutatók. Például a Műszaki Egyetem tehetségforrás iskolának ismerte el a Babitsot, mert a babitsos diákok nagyon jól szerepelnek az egyetemen.

Én orvosira készülök, és elég magabiztos vagyok a bejutással kapcsolatban.

Minden területen nagyon jó az oktatás.


Már 9.-ben is (de inkább most, 10.-ben veszem észre) elkezdenek a tanárok emelt szintű morzsákat szórni, amiket nem kérdeznek a dolgozatokban, de akinek fontos, az megtanulja. Én nyolcosztályos képzésben vagyok és már 5.-től nagyon jól adják le az anyagot, kis túlzással mondhatni gimis szinten.


A környezet tényleg szép. Nagy az udvar, ami csak iskolakör futásnál hátrány XD. Az udvaron vannak sportpályák. A suli mellett van egy uszoda, ha jól emlékszem 3 éve adták át, tehát vadiúj. Az öltözőknél van a bejárat és egyből a medencéhez vezet az átjáró. Nem kell kimenni a szabadba vizes fejjel, ami elég előnyös télen.

Ott van még az erdő, aminek a legnagyobb előnyét akkor láttam, amikor elkezdtem közmunkázni és madáretetéssel letudtam a nagyját. De szoktak tájfutó edzéseket is tartani az erdőben.

Nem messze van egy családi park, játszóterekkel, árnyas padokkal, sport pályákkal, ide is el lehet jönni, ha van suli után egy kis időd.


A közlekedés is elég jó, mondjuk azért egy kicsit sétálni kell a buszmegállóig (kb 5 percet).


Most ennyi jutott eszembe, ha van még kérdésed, nyugodtan írj. :)

2017. febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nagy valószínűséggel meg fogom jelölni. Ez amúgy milyen erős suli? Mondhatni rá hogy "versenyistálló", vagy azért annyira nem ? :-)
2017. febr. 8. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Mi számít versenyistállónak? Ahol vannak versenyek és mindenkinek kötelező indulnia rajtuk? Vagy ahol vannak versenyek, de nem kötelező.

A Babitsban vannak versenyek, nem kötelezőek, de elég sokan elmennek rájuk.

Például én hétfőn földrajz versenyen voltam, két hete angol versenyen, valamikor első félévben pedig informatika versenyen. A korábbi években inkább matek versenyekre jelentkeztem, Bolyai, Zrínyi, Arany Dániel. De tavaly is mentem földrajzból. Valamikor 5.-ben rajzból is indultam.

Minden tantárgyból vannak versenyeket. De nem kötelezőek, szerintem van olyan osztálytársam aki még egyen sem volt...

2017. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha valamiből jó vagy akkor minden segítséget megkapsz, hogy minél jobb legyél.De pl ha humános vagy, nem fognak szívózni a matekkal veled éa vica verza, de ha érdeklődsz mindenben segítenek.

Hidd el, hogy ha még egy kicsit versenyistálló is, csak a javadat szolgálja.

2017. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!