Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lány létemre a BME járműmérnök...

Lány létemre a BME járműmérnöki karát szeretném választani. Viszont gondjaim vannak a matekkal. Akkor mondjak le róla? 17/L

Figyelt kérdés
Sajnos olyan matek tanárunk van, aki egyetemi szinten tanítja a matekot és a könyvünkhöz köze sincs. (Középiskola 2. osztály, ami nekünk még csak 9., mivel tagozatos iskola) Jelenleg négyes vagyok, de inkább a masszív hármad az, ami reális. Esély sincs javítani, hiszen olyanokat kérdez, amit át sem vettünk órán, talán egy példát mutatott rá. Nagyon szeretnék viszont a BME járműmérnöki karán tovább tanulni, ezért is jöttem ilyen „műszaki” iskolába. Régóta érdekel a tervezés és az autók. Csak nagyon félek a matektól, meg attól, hogy nem fogom bírni a tempót. Amúgy minden tárgyból ötösöm van, meg eddig is csak az volt, de a matek az nagyon nem jó. Akkor most mondjak le az álmaimról és válasszak valami másik iskolát? Mit javasoltok?

2017. febr. 8. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha egy erős tanárnál négyes vagy, akkor semmi okod az aggodalomra.
2017. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Nagyon örülök, hogy ilyen lelkes vagy. A legrosszabb amit most tehetsz az az, hogy feladod az álmaidat. Nem kell ezekre a dolgokra így rágörcsölni, majd csak lesz valahogy. Az, hogy milyen járműmérnök leszel nem az fogja eldönteni, hogy 9.-ikben milyen jegyet kaptál matekból. A szenvedélyed a szak iránt segíthet abban, hogy leküzd az akadályokat. Az elsődleges célod legyen a bejutás a BME-re, ott aztán mindenki tiszta lappal indul, lesz időd mindent jól megtanulni, mert bár őrült gyors tempóban, de nagyjából mindent az elején kezdtek majd. A BME-re sem csak zsenik járnak, bár általában nagyon sok a jó és tehetséges diák. Abszolút elvégezhető, csak akarni kell, és ez mindenre igaz az életben.

Tudom mit érzel, mert én is ilyen voltam a középsuliban, folyton görcsöltem, hogy ez meg az, hogy mi lesz majd az egyetemen, és most itt vagyok és egész jól boldogulok mindennel. Bármi sikerülhet, csak akarni kell. ;) Sok sikert.

2017. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ennél csak az a gond, hogy semmit nem értek, amit mond, nem is magyaráz. Azt sem tudom hogyan fogok leérettségizni matekból így. Nekem eddig mindenki azt mondta, hogy legyen valami B-tervem is, valami olyan, ami nem a műszaki pályára épül, ugyebár a matek miatt. De úgy gondolom, ha már végigszenvedem ezt az 5 évet, akkor ne hiába tegyem és folytassam tovább. Ha elég kitartó vagyok és elszánt, akkor sikerülhet majd a BME-t is elvégezni?
2017. febr. 8. 23:28
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2. kérdező!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) Sokat segített, hogy higgyek magamban. És ne adjam fel semmi áron sem!

2017. febr. 8. 23:31
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Mérnök matek nélkül? Kösz, nem.


17 évesen még csak 9.-be jársz? Mindegy, hogy az érettségin mi várható, annak már most is utánanézhetsz, hiszen fent van a neten minden korábbi érettségi közép- és emelt szinten is. Az érettségitől nem kell félned szerintem.


Viszont ha 14 évesen álmodtál valamiről, de menet közben rájössz, hogy nem is abból vagy a legjobb, hanem az egyéb tárgyakból ("Amúgy minden tárgyból ötösöm van, meg eddig is csak az volt"), akkor érdemes lenne nagyon komolyan újragondolni, hogy mi leszel, ha nagy leszel.


17 évesen van, aki már az egyetem küszöbén áll (manapság összevissza keverednek az életkorok minden évfolyamon), úgyhogy ha te 17 évesen nem bírod egy "egyetemi szinten tanító" tanár matekját elég stabilan követni, akkor egyáltalán nem biztos, hogy a műszaki egyetemi matek neked való lesz.


Egyébként honnan veszed, hogy "egyetemi szinten tanítja"?


Mellesleg ez a kezdet, hogy "Sajnos olyan matek tanárunk van..." (matektanár egy szó) már eleve gyanús volt. Ha komolyan érdekelne a matek, akkor tanártól függetlenül érdekelne. Ha meg nem érdekel, hogy akarsz bármilyen mérnök lenni? Az a folytatás meg, hogy "Sajnos olyan ... aki egyetemi szinten tanítja a matekot" még gyanúsabb: más örülne, ha ilyen tanára lenne, főleg, ha mérnöknek készülne, és inkább akkor panaszkodna, ha a matektanára nem venné elég komolyan a tantárgyát.


Az egyetemen neked kell tanulnod (mindennek ellenére!), nem elvárni, hogy tanítsanak. Erre melyik tantárgyból lennél képes? Szerintem ezt érdemes átgondolni.


Az, hogy még csak 9.-es vagy attól van, hogy kéttannyelvű az iskola?


Nagyon-nagyon sokminden kapcsolódik az autógyártáshoz, autótervezéshez, nem csak a mérnökség. Nem biztos, hogy feladni kéne az álmaidat, de lehet, hogy érdemes lenne átalakítani valamennyire.

2017. febr. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Az a baj hogy sokan nem gondoltok bele hogy milyen tanárok vannak:)

Volt osztályom másik tanára olyan tanárt kapott hogy a dogában olyan feladatot kérdezett ami még a füzetben se volt benne de még hasonló se:)


A mateknál érted vagy nem érted, sajnos ez ilyen:(

De ezt csak akkor tudod ha normális a tanár, követel de tanít VAGY otthon külön készülsz napi 1-2 órát a saját magad szórakoztatására:)

Én idén fogok újra érettségizni belőle, napi 30-60 percem van benne és hát nagyon élvezem:) A kedvencemmé vált.


Te is foglalkozz vele külön, esetleg a neten keress a témakörrel kapcsolatban dolgokat:)

2017. febr. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem veled van a gond hanem a tanárral. Középiskolában igen is középiskolás szinten kellene tanítani és alaposan elmagyarázni mindent, ahhoz hogy erős alapokkal menjél egyetemre.


Nekem is volt egy ilyen fizika tanárom 1 hónap alatt ott hagytam a fakultációját. Majdnem kirúgatott miatta. De így is megérte.

2017. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az szúrt szemet, hogy "lány létemre".

Kicsit komolyodj még, 17 évesen ez elég szánalmas hozzáállás az élethez. Hogy fogsz a munkahelyeden érvényesülni, ha már most lekicsinyíted magad a férfiakhoz képest. Nem különleges, hogy téged nőként a műszaki dolgok érdekelnek és nem is szokatlan..


Miért nem jársz különórára? Vagy válts iskolát, ha ennyire rossz a tanárod.. Mindenre van megoldás.

2017. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Először is: kit érdekel, hogy lány vagy? Másodszor pedig: ha úgy látod, hogy ennél a tanárnál nem tudod elsajátítani az alapokat, akkor válts sulit, vagy járj külön tanárhoz. Sok sikert, szerintem neked sikerülni fog, csak nehogy feladd :)
2017. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy valószínűleg nem tud tanítani a csávó és így próbálja leplezni...
2017. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!