Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis Egyetemre bejutni?

Semmelweis Egyetemre bejutni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.. most vagyok 9.-es, és most nem vagyok valami "jó" tanuló.. többnyire 3 as jegyeim vannak, és azt szeretném kérdezni, hogy még lenne esélyem bejutni ? tehát, ha 10.-től tényleg komolyan veszem a tanulást, és csak ötöseim lesznek lesz esélyem bekerülni ?

vagy a 9. év nem számít ?

egyébként ÁOK ra jelentkeznék



2017. febr. 11. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
11. 12. számít. De az orvosihoz két emelt kell biológia és kémia/fizika. Vagy duplázással csinálod, ott csak a két emelt eredménye számít, de úgy nehezebb.
2017. febr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak az utolsó két éved számít a gimnáziumban. De ne halogasd! Ha ide szeretnél bejutni akkor már most tanulj normálisan a suliban!! Ne halogasd mert utána majd akkor 11ikben elkezdek tanulni. Majd 12ikben. Majd az érettségire és így megy ez tovább a végtelenségig. (tapasztalat)

szóval embereld meg magad és tanulj mától többet. Sok sikert!

2017. febr. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia ! Meg semmi sincs veszve, ha belehuzol, van eselyed bekerulni. Mondjuk tenyleg bele kell huzzal!

A lenyeg majd a 11-12. evvevi lesz, es az erettsegi. Az erettseginel is a legfontosabb, hogy az emelt biosz es az emelt kemia jol sikeruljon ! Szerintem siman eleg ra az ido meg most, hogy belehuzz. De ne csak 10.-tol! Kezd el tanulni mar most!:) Hajra, ha akarod, menni fog !

2017. febr. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. febr. 12. 00:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ó, teljesen időben vagy még. Ahogy a többiek mondták, a tizenegy-tizenkettő számít. (Kivéve ha a választott természettudományos tárgyad, aminek viszed a pontját, mondjuk a föci vagy a kémia. De viheted a bioszt is ami 11-12)

A lényeg hogy vedd komolyan a tanulást. Ne csak arra menj hogy megkapd az ötöst, mert az önmagában kevés, hanem arra, hogy tudd is az anyagot. Szinte minden tárgy fontos.

Főleg a biosz és a kémia. De ha szereted is, akkor könnyebben tanulod.

Mivel még ennyire időben vagy, javaslom hogy csinálj nyelvvizsgát is, amilyen hamar csak tudsz, hogy ne maradjon utolsó évre. Hasznos dolog, hidd el, végzősként mondom (én is Semmelweisre készülök)

2017. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sok sikert neked is :)

A nyelvvizsgára már most járok angol tanárhoz felkészülésre, tehát ebben az évben fogom letenni remélhetőleg :)

2017. febr. 12. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!