Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent István Egyetem (Budapest...

Szent István Egyetem (Budapest) vélemények?

Figyelt kérdés
2017. febr. 12. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik kar érdekel?
2017. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Hát a volt kertészetis karok a nevetségességig gyengék, mint az közismert. Ez alól a Tájépítész Kar kertművészeti és kerttörténeti szakterülete kivétel, mert az a maga nemében kiemelkedő.

2. Az Ybl kar nem rossz, de nem éri el a BME szintjét az építész/építőmérnök szakterületen.

3. A SZIE turizmus-vendéglátás képzése Gödöllőn jobb, hasonlóan az agrár- és környezeti képzésekhez.

2017. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én a tájépítészetire akarok menni
2017. febr. 13. 14:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez az egyetlen lehetőséged, mert máshol nem oktatják. Egyébként jó. Az oktatók (többnyire) rendesek, jó a légkör, a tananyag tanulható (de nem is "bóvli" kategória). Sokféle szakirányt lehet választani, amik nagyon különbözőek, de a diplomádba nem kerül bele, melyiken végeztél, így végülis bármilyen szakterületen elhelyezkedhetsz vele. Az egyetlen gyengesége a gyakorlati képzésben rejlik, ez nagyban függ attól, hogy milyen gyakorlati helyet tudsz intézni magadnak:S (de gondolom, ez máshol is így van)
2017. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Szent István Egyetemre jártam, de nem Budapestre.Volt egy olyan legenda, hogy a jelentkezési lapon, ha meglátták, h Szent István Egyetem a munkahelyen, megköszönték a hozzájuk való nincs mit.Neked sok szerencsét a jó választáshoz.
2017. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó: az (is) a baj a SZIE-val, hogy rengeteg kart csatoltak hozzá (vagy el tőle) össze-vissza.

Pl. a Budai Campust 2003-ban csatolták el, de akkor is egy szakmailag semmilyen, amúgy meg kifejezetten rossz kapcsolat volt Gödöllő és a Budai Campus között. Most újra kellett kezdeniük a kényszerházasságot, de ha felhívod a SZIE központi, gödöllői számát, a Budai Campust illetően még egy működő telefonszámot sem képesek mondani:S Ezt pedig a munkáltatók is tudják. A Budai Campus sem funkcionálisan sem megítélésében nem tartozott a Közgázhoz attól, hogy Corvinusnak hívták, mint ahogy most is csak névleg tartozik a SZIE-hez. A szakmabeliek tudják, hogy ez a "régi Kertészeti" és kész. A Tájkar megítélése nem rossz (hiszen nagyon sajátságos helyzete van, ezért nem is igazán hasonlítható össze semmivel). Régen (mondjuk 10-15 évvel ezelőtt) az Élelmiszer Karnak is egész jó híre volt, mostanság nem tudom, mi a helyzet. Ami a SZIE más "szerzeményeit" illeti, az Ybl nagyon sok helyen nagyon jó ajánlólevél, mert egyes munkáltatók úgy gondolják, az ottani képzés gyakorlatorientáltabb, mint más hasonló képzések, és ezt szeretik benne. A gödöllői karokat meg nemigen ismerem.

2017. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
80%

Én a SZIE egyik Budapesten található karára járok. Rengeteg fórumon azt olvasom, mennyire borzasztó ott az oktatás, nem jók a körülmények és amúgy semmit nem ér. Ez eléggé kiábrándító, az ember csak tanul-tanul (mert bár biztos, hogy a BME nehezebb, azért itt sem adják egy mosolyért az diplomát…) és félúton fórumokra téved és kiderül, hogy rossz a híre. Én nem csak ide jártam. Jártam "neves" egyetemre, tudom mi a különbség, pont ezért jöttem ide. Szerintem ne mások véleményét várd a választással kapcsolatban. Én először másokra hallgattam és megbántam. Ilyenkor kell mérlegelni, és magadat nem becsapva átgondolni az egészet. Mit akarsz elérni az életben? Karriert akarsz elsősorban vagy családot? Hogy tudsz jobban fejlődni? Ha mások jobban teljesítenek, és ez húz előre, vagy ha sok a sikerélmény? Mennyire tanulsz könnyen? Mennyire jók az idegeid? Milyen a személyiséged?

Szerintem a SZIE Budapesten lévő karai sem rosszak, csak mindenki más. Nem is lenne jó, ha mindenki elvakult professzor lenne. Itt nálunk tény, hogy kevés a pénz, ez sajnos meglátszik, de szerintem sok a jó oktató. A legnagyobb különbség a SZIE és egy "nagy" egyetem tanárai között(itt inkább reáltudományok kapcsán beszélek róluk, ebben van tapasztalatom), hogy nálunk nem elvakult tanárok vannak, hanem átlagos emberek, normális élettel, akik imádják azokat a területeket, amiket oktatnak, de nem elvakultak vagy elvontak. Leadják az anyagot, ha kell, akkor mindegyik nagyon szívesen segít, elmagyarázzák órán kívül is ha valamit nem értesz, és azt kérik vissza amit leadtak. Nincs meglepetés, nincs annyi stressz, nem kell félni, hogy olyat kérnek vissza vizsgán, amit le sem adtak, tanulni kell és akkor biztos a siker. Itt is születnek nagyon jó szakemberek. Igazából szerintem a végzettség semmit sem ér.. Ha érdekel a szakod, akkor úgyis szívesen tanulsz, foglalkozol vele szabadidődben is, hasznosítható tudásod lesz. Ha nem érdekel, nem szereted, nem köt le és csak az érdekel, mennyit kereshetsz vele akkor végezhetsz bárhol, igazán soha nem leszel sikeres vagy jó a választott területen.

2017. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Én Gödöllőn az MKK-n szereztem BSc és MSc diplomát míg a Kertész karon doktoráltam, így elmondható, hogy rálátok mind a két Campus életére. Azzal kezdeném, hogy a Corvinus idejében a Budai Campus sokkal színvonalasabb volt mint a SZIE Gödöllői karai. Itt egy 2016-os agrár kari rangsor: [link] Kertész kar első helyen, míg az MKK csak a 7. A SZIE-hez csatlakozással a Kertészettudományi Kar oktatóinak 25-30%-a elvándorolt, így tapasztalható azóta visszaesés ezen a téren. Bizton állíthatom, hogy most (2018-ban) semmi különbség nincs színvonalban az MKK és a KertK oktatási színvonalában. Ugyanannyit kell tanulni és ugyanolyan jegyet kapsz a tudásodra mind a két helyen. Ami az Élelmiszertudományi Kart illeti, az nem agrár képzés, hanem inkább ipari. Élelmiszer feldolgozás, csomagolás, higiénia stb. A színvonala most is a BME-vel vetekszik. A Tájasok pedig kuriózum, hiszen nincs ilyen képzés máshol a országban. A SZIE-nek azért kellett a Budai Campus, mert az ÁOTK kivált tőlük és ezzel nagyon rossz anyagi helyzetbe került az egyetem (ez most is így van) és azt tervezték, hogy a Budai Karok épületeit szépen lassan eladják és kiköltöztetik őket magukhoz. Innen ered az ellentét. A Gödöllőiek azt mondják, hogy nincs helye kertész képzésnek Budapest szívében. A budaiak szerint viszont, azon a helyen született a Kertészeti képzés (Entz Ferenc) és ők 160 éves hagyományt ápolnak. A SZIE diploma hazai megítélése a szakmában kiváló. Az agrár közigazgatás 80%-a Gödöllőn végzett. Ha részt szeretnél venni a tanulás mellett valamilyen szakmai programban, akkor mind a két helyen lesz erre lehetőséged. A szakkollégiumok mindkét helyen nagyon jók. Ami az egyetemi életet illeti, gödöllői egyetemváros első osztályú. Mind a kollégiumok hangulata, mind a szórakozóhelyek terén. A Budai Campuson kevesebb a férőhely és nincsenek közös szórakozóhelyek, bár gondolom Budapesten nem is nagyon van rá szükség. :)
2018. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!