Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bme közlekedésmérnöki, logiszt...

Bme közlekedésmérnöki, logisztikai m, mászaki menedzser, vagy nemzetközi gazdálkodást ajánljátok? Kinek milyen tapasztalatai vannak ezekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Közlekedésmérnökiről nagyon sok rosszat olvastam, műmenről, hogy el tudnak vele sokan helyezkedni még a tnél is, de sokan büfészaknak tartják. Logisztikáról és nemz gazd.ról még nem olvastam el. Köszönöm a válaszokat:)

2017. febr. 12. 23:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és a bme-t szeretném először, de a műmenről olvastam hogy oe-n is van és h ott egy picit könnyebb.
2017. febr. 12. 23:51
 2/8 A kérdező kommentje:
És közben néztem, hogy a nemzetközi gazd-on nagyon magas a pontszám, ennyit meg nem tervezek elérni. Szóval, ha a maradék 3 tárgy közül kéne sorrendet kialakítani, ti hogyan csinálnátok?
2017. febr. 12. 23:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek közül akkor is a Közlekedésmérnöki a legértelmesebb, csak baromi sokat kell tanulni... de ez csak egy ember véleménye
2017. febr. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

BME mindenképpen, a "nemzetközi gazdálkodás" túlértékelt szak, gyenge képzéssel.

BME-n az eleje nehéz (alapképzés) a vége könnyű és élvezetes. Mindegyik szakkal könnyen el lehet helyezkedni (~buttó 300.000 Ft kezdővel), talán logisztikai mérnök végzettséggel több a lehetőség.

Azt a szakot válaszd, ami érdekel, akkor könnyű lesz elvégezni.

2017. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hozzád illő szakot válaszd. Ha nem vagy erős matekos, akkor ne menj mérnökire, mert szívni fogsz rendesen a matekkal és mellette még lesz jó pár tárgyad, ami fejtörést fog okozni. Én beleestem ebbe a hibába, utólag bánom azt az egy évet.
2017. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
84%

Részben egyetértek az utolsóval.

Abban maximálisan igaza van,hogy hozzád illő szakot válassz,mert ennek a 'legyen valami a kezemben' semmi értelme. Az ilyen emberekből lesznek a 'pályakezdőként csesznek alkalmazni' emberek mivel a fejében semmi nincs. Ez az ellavírozás hála isten csak OKJ-n működik így egy darabig. Egyetemen már nem.

Jelen pillanatban OKJ-n tanulom a logisztikai ügyintézőit. Itt is sok mindent megtanulsz egyébként,ha jó suliba jársz(ilyen 6-7 hónapos képzésekkel nem feltétlen mész sokra).

Amiben nem értek egyet az a matek része.

Van több ismerősöm,akik nem voltak sosem hatalmas matekguruk,ahhoz képest veszik az akadályokat rendesen kemény és hosszan tartó gyakorlással.

Sajnos ilyen nem járok be órákra mert unalmas hozzáállásokkal nem lesz belőled semmi és kipotyogsz.

Egyébként itt OKJ-n is 50-en kezdtünk és alig vagyunk már 25-30-can.

Jövőre pedig levelezőn elkezdek majd logisztikai mérnökként tanulni. Hála isten az angol nagyon jól megy már most és meg is van a felsőfokúm belőle,aztán nekifekszem a németnek is.

1-2 nyelvvel meg a diplomával egyébként kezdőként is mondhatni nyert ügyed van. Továbbá,ami nagyon fontos:Mindenképpen dolgozz diákként az adott szakterületeden,amit tanulsz. Ugyanis teljesen más a gyakorlat része,mint amit a suliban tanulsz és a munkáltatók a gyakorlati tudásodra sokkal inkább kíváncsiak mint az elméletire.

Azért a logisztikai mérnöki nem a legnehezebb mérnöki szak azt azért valljuk be.

Kitartást kívánok tanulmányaidhoz a jövőben!:)

2017. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos mindenki aki válaszolt, nagyon jó kis válaszokat kaptam. Mindenkinek én is a legjobbat kívánom a terveihez:)
2017. ápr. 11. 21:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Közlek mérnök véleményem szerint csak akkor jó,ha járműmérnök irányba mész el. (BME-n ez az egyik szakiránya).


Amúgy a MÁV, Volán, BKV stb cégekhez bekerülni fizetés szempontjából szerintem nem egy nagy dolog. Sőt..

Inkább akkor már tanulj gépésznek. Úgyis elég sok közös tárgyatok lesz szerintem.

2017. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!