Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME (kognitív pszichológia)...

BME (kognitív pszichológia) vagy ELTE (klinikai- és egészségpszichológia) mesterképzés?

Figyelt kérdés

A BME kognitív pszichológia valamint az ELTE klinikai- és egészségpszichológia mesterszaka között vacillálok, hogy melyiket jelöljem első helyen. A BME-ről semmit nem találtam, az ELTE-ről már inkább találok információkat, de ha valaki ezekre járna és megdobna egy kis infóval nagyon megköszönném! Mindjárt itt a határidő és még mindig dilemmában vagyok. Mesterszak után PhD képzésre szeretnék mindenképp menni, kutató akarok lenni.

Köszönöm!



2017. febr. 13. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a Károlira jártam mesterképzésre annak idején, de mindkét szakra mentek ismerőseim (akikkel korábban a BA-ra jártam együtt). Az ELTE-n is nagy hangsúly van a kutatáson, lévén tudományegyetem, azzal se jársz rosszul.De szerintem ha kutató szeretnél lenni, mégis inkább a BME-t ajánlanám.Egy ismerősöm oda járt, heten voltak az évfolyamon és szerette mind az elméleti részt, mind a kutatásokat.
2017. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. febr. 16. 02:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n is van kognitív szakirány, régebb óta, mint a BME-n, az nem merült fel benned?
2017. febr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem, mert alapvetően nem kognitív érdeklődési körrel rendelkezem. Pszichoanalitikus beállítottságú vagyok, ugyanakkor az agyi folyamatok is nagyon érdekelnek, de alapvetően egy egészpszichológia, pszichoszomatika, pszichoanalízis áll közel hozzám. A BME pszichológus képzéséről viszont jókat hallottam és sokáig az orvosi és pszichológus képzés között gondolkodtam, mert erős orvosi érdeklődésem is van, emiatt a neurológiai folyamatok nagyon érdekelnek és úgy tudom a BME-n MRI gép is van, és a képzés is nagyon színvonalas. Tehát ha pontosan érdeklődési kör alapján választanék akkor ELTE klinikai, viszont ezen kívül minden más a BME kognitív képzése mellett szól. De nem tudom, hogy a BME-n lépést tudnék-e tartani, mert nem ezek az erősségeim (hanem a személyiségpszichológia), viszont valamiért nagyon szimpatikusak, míg az ELTE egyáltalán nem az különböző okok miatt.

Az biztos, hogy mesterképzés után doktori képzést szeretnék elvégezni, ebben az egyben biztos vagyok, mert évek óta erre készülök.

2017. febr. 18. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, végül hogy döntöttél? Hasonló cipőben járok, és óriási segítség lenne nekem, ha megosztanád a tapasztalataidat :))
2019. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!