Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvis középiskolai eredmények...

Felvis középiskolai eredményeknél magyar nyelvtan, bizonyítványban magyar nyelv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most ilyenkor mégis mit kéne tennem? Bejelölni a magyar nyelv-et mert az van a bizonyítványomban? Valakitől hallottam, hogy ha a kettő nem ugyanaz akkor probléma lehet. Valaki tudja hogy van ez?



2017. febr. 14. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én kétszer felvételiztem, mindig kitöltöttem külön a magyar irodalmat és a magyar nyelvtant, mert így volt megadva, de nekem már általános végén is egy tárgy volt a kettő magyar nyelv és irodalom néven. Én beírtam mindig mindkét helyre ugyanazt a jegyet, nem volt gond belőle. Bár most is ott van, hogy javítsd ki, ha nem így szerepel, de nem érdekes, elvileg nem is kötelező a középiskolai eredményt megadni, csak ez esetben mindenképp az érettségi duplázás marad.
2017. febr. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A magyar nyelv és magyar nyelvtan az ugyanaz

(a tantárgy)-

2017. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az irodalom meg másik tantárgy
2017. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi első, én is másodszorra jelentkezek. Közben utánaérdeklődtem a régi sulimban is és azt írták, hogy ha a bizonyítványban magyar nyelv és nem nyelvtan van akkor azt kell írni.

Második: tudom, hogy technikailag ugyanaz, de a felvi különbséget tesz köztük. Eddig ez nem így volt, és nem most akarom, hogy kibasszanak velem.

2017. febr. 15. 22:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem fognak vele k...ni. A feltöltött dokumentumokat nézik meg, az az alap, hogy mit írsz be, az nem olyan lényeges. Minden évben így volt megadva, és soha senkitől nem hallottam, hogy gondot jelentett volna, hogy neki egy tárgyként szerepel az irodalom és a nyelvtan, a felviben viszont külön.


Nem tudom, te hova jártál gimibe, de ha te a magyar idegen nyelvként tanultad, akkor mást jelent a magyar nyelv, mint a nyelvtan. Mondjuk ez egy érdekes dolog, mert nekem bár összevonva az irodalommal, mégis nyelvként van, nem nyelvtanként. Fene se tudja. De nem ebből lesz a gond, ha meg emiatt mégis kevesebb pontszámot kapnál, lehet reklamálni még a határok kihirdetése előtt.

2017. febr. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem idegen nyelvként tanultam, nekem is ez volt az egészben az elgondolkodtató, mert a magyar nyelv-et idegen nyelvként is fel lehet fogni. Meg még persze az, hogy mikor ballagáskor a kezembe kaptam a bizonyítványomat, akkor az összes évi ,,magyar nyelv és irodalom" résznél az ,,és irodalom" ki lett húzva, mikor előző években sosem.

Na mindegy, a lényeg a lényeg, magyar nyelvet adtam meg lesz ami lesz. Egyébként jó tudni, hogy még lehet azután reklamálni, köszi.

2017. febr. 17. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!